Pierwsza kobieca debata Super Expressu. Poznaj Mirosławę Stachowiak-Różecką

i

Autor: Facebook.com/ Mirosława Stachowiak-Różecka

Debata "Super Expressu"

Pierwsza kobieca debata "Super Expressu". Poznaj Mirosławę Stachowiak-Różecką

2023-09-15 13:58

Już w najbliższą niedzielę 17 września o 18:00 odbędzie się kolejna debata „Super Expressu” pod hasłem „Najważniejsze wybory”. Będzie to szczególna debata, ponieważ w studiu pojawią się same panie reprezentujące 6 zarejestrowanych w wyborach 2023 komitetów. Poznaj reprezentantkę z Dolnego Śląska, Mirosławę Stachowiak-Różecką.

Mirosława Stachowiak-Różecka urodziła się 8 lipca 1973 r. w Świebodzinie. Jest politykiem, działaczką samorządową związaną z Wrocławiem oraz posłanką na Sejm RP VIII i IX kadencji.

Mirosława Stachowiak-Różecka. Wykształcenie

Studiowała resocjalizację na Uniwersytecie Wrocławskim oraz pedagogikę na Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Była również związana z branżą filmową jako producentka i kierownik produkcji filmów historycznych oraz dokumentalnych. Pracowała m.in. w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu.

W 2017 r. uzyskała tytuł zawodowy magistra z pedagogiki specjalnej na Wydziale Nauk Pedagogicznych DSW.

Mirosława Stachowiak-Różecka. Jaką partię reprezentuje?

50-latka zaangażowała się w politykę w 2002 r., a pierwszy mandat radnej otrzymała w 2006 r. Pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Wrocławia i przewodniczącej klubu radnych PiS.

W 2014 r. kandydowała na prezydenta miasta, jednak w drugiej turze głosowania przegrała z Rafałem Dutkiewiczem. Wówczas otrzymała jedynie niecałe 46% głosów. Za to w 2015 r. wystartowała w wyborach parlamentarnych do Sejmu z pierwszego miejsca listy PiS w okręgu wrocławskim. Została wybrana na posłankę VIII kadencji.

W 2018 r. była kandydatką PiS na prezydenta Wrocławia, jednak w głosowaniu z października zajęła drugie miejsce. W tym samym roku ubiegała się w wyborach krajowych o poselską reelekcję. Otrzymała ponad 90 tys. głosów, co stanowiło najlepszy rezultat w okręgu.

Od 13 października 2019 r. pełni funckję posła. Reprezentuje Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość.

Debata Super Expressu

Już w niedzielę, 17 września o godzinie 18 odbędzie się debata „Super Expressu” pod hasłem "Najważniejsze wybory". W studiu pojawią się same kobiety. Debatę można oglądać na se.pl, na Youtubie oraz Facebooku "Super Expressu".

„Przytul mnie”, powieść Patrycji Żurek