Nowy posterunek policji w Prochowicach na Dolnym Śląsku

i

Autor: mat. policji Nowy posterunek policji w Prochowicach na Dolnym Śląsku

Pierwszy modułowy posterunek policji w Polsce powstał na Dolnym Śląsku. Kosztował 3,5 mln zł

2021-12-08 7:52

W Prochowicach na Dolnym Śląsku otwarto pierwszy w Polsce posterunek policji zbudowany w technologii budownictwa modułowego 3D. Inwestycja kosztowała blisko 3,5 mln zł. Jeśli się sprawdzi, będzie rozwiązaniem prekursorskim dla następnych tego typu obiektów.

We wtorek (7 grudnia) otwarto uroczyście nowy posterunek policji w Prochowicach w powiecie legnickim. W budynku przy ul. Tadeusza Kościuszki znajduje się pomieszczenie dla oczekujących interesantów, pokój kierownika oddzielony sekretariatem oraz sala dla funkcjonariuszy odprawiających się do służby. Policjanci mają do swojej dyspozycji trzy pokoje biurowe, dwie szatnie oraz pomieszczenie socjalne.

- Całe przedsięwzięcie zaplanowane zostało w technologii budownictwa modułowego 3D. To pionierska na skalę Polski inwestycja, która w przypadku sprawdzenia się, będzie rozwiązaniem prekursorskim dla następnych tego typu obiektów - informuje nadkom. Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W technologii modułowej wykonano również pobliski budynek magazynowo-garażowy. Nie zapomniano też o dogodnym dojeździe samochodem oraz miejscach parkingowych dla pojazdów służbowych i interesantów. Cała inwestycja kosztowała blisko 3,5 mln zł.