Pijany kierowca tira jechał całą szerokością autostrady A4

i

Autor: materiały policji

Pijany kierowca tira jechał całą szerokością autostrady A4. Miał 4 promile alkoholu!

2021-02-11 10:51

Prawie 4 promile alkoholu miał w organizmie kierowca tira, który został zatrzymany w nocy na autostradzie A4 w pobliżu Chojnowa na Dolnym Śląsku. 28-letni obywatel Ukrainy jechał w kierunku Zgorzelca całą szerokością jezdni. Na szczęście nie zdążył doprowadzić do tragedii. Teraz grożą mu 2 lata więzienia.

O krok od tragedii na autostradzie A4. Policjanci z legnickiej drogówki zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który wsiadł za kierownicę potężnego tira z naczepą.

Informację o dziwnie zachowującym się kierowcy tira policjanci otrzymali ok. godz. 23. Ze zgłoszenia wynikało, że tir z naczepą jedzie całą szerokością jezdni, a jego kierowca może być pijany. Funkcjonariusze natychmiast udali się w kierunku Zgorzelca i w pobliżu Chojnowa zauważyli wskazany pojazd.

- Policjanci natychmiast zatrzymali do kontroli kierującego, uniemożliwiając mu dalszą jazdę - informuje podkom. Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. - Od mężczyzny było czuć wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 28-latek ma blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

28-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15, a także wysoka grzywna.

- Słowa uznania kierujemy do zgłaszającego, który wykazał się obywatelską postawą i powiadomił o swoich podejrzeniach policjantów – podkreśla Jagoda Ekiert. - Jego natychmiastowa i odpowiednia reakcja pozwoliła wyeliminować z drogi kierowcę, który był realnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.

Sonda
Czy jesteś za surowszym karaniem pijanych kierowców?
Kierowca Audi gnał na złamanie karku! Po drodze ekspresowej leciał ponad 200 km/h