Pijany kierowca tira wjechał do rowu

i

Autor: mat. policji Pijany kierowca tira wjechał do rowu

Pijany kierowca tira wjechał do rowu. O pomoc w wyciągnięciu auta poprosił strażaków

2021-11-26 9:44

Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie kierowca tira, który wjechał do rowu na drodze krajowej nr 8 w pobliżu Ząbkowic Śląskich. Po pomoc w wyciągnięciu pojazdu zwrócił się do strażaków. Ku jego zaskoczeniu, zamiast strażaków pojawili się policjanci z alkomatem.

W pobliżu Ząbkowic Śląskich doszło do nietypowej kolizji. Kierowca tira, chcąc wyjechać na drogę krajową nr 8, zsunął się do przydrożnego rowu. Nikomu nic się nie stało, ale kierowca nie był w stanie samodzielnie wyjechać. Mężczyzna zadzwonił więc na straż pożarną, prosząc, by strażacy przy pomocy specjalistycznego sprzętu pomogli mu wydostać ciągnik z naczepą z powrotem na jezdnię.

Wkrótce na miejscu pojawiły się służby, ale nie te, których spodziewał się kierowca tira. Zamiast strażaków przyjechali policjanci z alkomatem.

- Policjanci już w pierwszej chwili po nawiązaniu rozmowy wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu - informuje mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Po sprawdzeniu okazało się, że 36-letni mieszkaniec powiatu warszawskiego miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu.

36-latek został zatrzymany. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grożą mu 2 lata więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów na długie lata.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni być surowiej karani?
Pijany kierowca ukraińskiego busa jechał pod prąd na autostradzie i spowodowała wypadek