Wrocław. Wsiadł do taksówki z kijem bejsbolowym. Zdemolował ją w dzikim szale

2021-11-25 22:06
Wrocław. Wsiadł do taksówki z kijem bejsbolowym. Zdemolował ją w dzikim szale
Autor: pixabay.com, CC0 fot. REDioACTIVE /zdjęcie ilustracyjne

Na wrocławskim Rakowcu, agresywny 46-latek zdemolował kijem bejsbolowym taksówkę. Jak się okazało, pokłócił się z taksówkarzem, ponieważ nie miał pieniędzy.

Jak podaje wrocławska policja, do zdarzenia doszło we wczesnych godzinach porannych. Policjanci dostali wezwanie na Rakowiec. Na miejscu zastali zgłaszającego - kierowcę taksówki, którym okazał się być 32-letni mieszkaniec Wrocławia. "Poszkodowany opisał przebieg kłótni z pasażerem, który nie miał pieniędzy na uregulowanie opłaty za wykonany kurs oraz pokazał zniszczenia na swoim pojeździe" - opisuje sierżant sztabowy Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Wyrzucał popiół z kominka, spalił las

Zaraz po tym rozpoczęły się poszukiwania agresora. Funkcjonariusze przeszukali sąsiadujące ulice oraz podwórza i wkróce zatrzymali mężczyznę z kijem bejsbolowym w ręku, który odpowiadał wyglądem rysopisowi podanemu przez zgłaszającego.

"Zatrzymany 46-latek była bardzo agresywny i nie stosował się do wydawanych poleceń, utrudniając funkcjonariuszom wykonywanie czynności służbowych. Mężczyzna, od którego funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu, został poddany badaniu trzeźwości. Urządzenie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie" - informuje Jarząb.

Mężczyzna został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Teraz o jego losie zadecyduje sąd, a grozić mu może do 5 lat za kratami.

Sonda
Czy kary za zniszczenie mienia są odpowiednio wysokie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE