Trwa dramatyczna akcja w Piławie Dolnej

i

Autor: Powiat Dzierżoniowski / facebook.com/powiatdzierzoniowski

Piława Dolna: Ciężarówka wjechała w BUDYNEK! W środku byli LUDZIE! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Przerażający wypadek w Piławie Dolnej (woj. dolnośląskie, powiat dzierżoniowski). W budynek mieszkalny uderzyła ciężarówka. W całym zdarzeniu brało udział 6 osób, służby ewakuowały dwie: kierowcę i starszą kobietę z piętra. Droga wojewódzka 382 została całkowicie zablokowana.

W środę (25 listopada) ok. godz. 10.00 w Piławie Dolej w okolicy skrętu na Owiesno doszło do kolizji dwóch samochodów ciężarowych. W wyniku zderzenia jeden z pojazdów wjechał w budynek mieszkalny. Siła uderzenia była tak duża, że budynek częściowo się zawalił. Na parterze budynku znajdował się sklep, a powyżej mieszkania. 

Ciężarówka wjechała w sklep.

Oprócz straży pożarnej i policji, na miejscu zjawiła się też specjalna grupa ratowniczo-poszukiwawcza. Istniało bowiem ryzyko, że pod gruzami mogą znajdować się jakieś osoby. Kierowca ciężarówki, która wbiła się w budynek, został wydobyty z pojazdu przez służby ratunkowe. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Z górnego piętra ewakuowano starszą kobietę - na szczęście nic poważnego jej się nie stało i przekazano ją pod opiekę syna. Trzy osoby, które w chwili wypadku przebywały w sklepie, wyszły z budynku o własnych siłach. 

- W wyniku tego zdarzenia doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej. Musieliśmy ewakuować 10 osób. Pogotowie gazowe odcięło dopływ gazu do budynku, robimy pomiary. Jeżeli stężenie gazu opadnie, działania podejmie grupa poszukiwawcza, która z psami ustali, czy wewnątrz nie zostały żadne osoby - zdradza oficer prasowy PSP w Dzierżoniowie Mariusz Piasecki.

Przeszukiwanie gruzowiska zakończyło się po godz. 14. Na szczęście nie znaleziono żadnych ofiar. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

Tuż po wypadku droga wojewódzka 382 została całkowicie zablokowana. Dla samochodów wyznaczono objazdy.