Protest rolników na Dolnym Śląsku

i

Autor: pixabay.com

PILNE: Protest rolników na Dolnym Śląsku. Uważajcie na utrudnienia na drogach!

2020-10-07 8:27

W środę (7 października) w całej Polsce odbędą się protesty rolników. Rolnicy, protestujący przeciwko tzw. piątce dla zwierząt, czyli nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, zapowiadają blokady dróg. Utrudnień w ruchu można spodziewać się także na Dolnym Śląsku.

Protest rolników na Dolnym Śląsku. W środę o godz. 10 rozpocznie się protest rolników na drodze krajowej nr 8 pomiędzy Ząbkowicami Śląskimi a Łagiewnikami. Rolnicy spotkają się na stacji paliw w Ząbkowicach Śląskich skąd o godz. 10 wyjadą w kierunku Łagiewnik. Zgodnie z planem, ciągniki i maszyny rolne utworzą konwój, który bardzo powoli będzie zdążał w stronę Wrocławia.

Choć droga nie zostanie całkowicie zablokowana - pomiędzy ciągnikami będą przerwy umożliwiające wyprzedzanie - kierowcy muszą liczyć się w tym miejscu z dużymi utrudnieniami. Protest może potrwać nawet kilka godzin.

Protesty rolników będą odbywać się w środę w całym kraju. W wielu miejscach przed południem można spodziewać się dużych utrudnień w ruchu. Rolnicy nie będą blokować autostrad, za to będzie można ich spotkać na drogach krajowych.

Protestujący domagają się, aby rząd wycofał się z tzw. piątki dla zwierząt, czyli nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Na 13 października rolnicy zapowiadają duży protest w Warszawie.

Zabił rowerzystę na Bielanach i uciekł. Szuka go policja