Autor: Skeeze/PD/pixabay.com Piotr Hercog z Dolnego Śląska wygrał najbardziej ekstremalny bieg terenowy na świecie! (zdjęcie poglądowe)

Piotr Hercog z Dolnego Śląska wygrał najbardziej ekstremalny bieg terenowy na świecie! [WIDE0]

2018-10-15 13:04

Piotr Hercog z Kudowy Zdroju zwyciężył w jednym z najtrudniejszych biegów trailowych świata, czyli "Moab Endurance Run". Trasę mierzącą 380 kilometrów pokonał w 60 godzin, 14 minut i 47 sekund.

Wyścigi rozgrywane są w Utah. Biegacz górski Piotr Hercog był jedynym Polakiem, który wziął w nich udział. Pokonał 152 zawodników z kilkunastu krajów.

- Bieg niesamowity. To jest dla mnie nowe wyzwanie, nowe miejsce. Uwielbiam takie biegi, bo wnoszą coś nowego - zapewnił po przebiegnięciu mety Hercog podczas transmisji prowadzonej przez organizatorów wydarzenia na Facebooku.

Nie był faworytem

Piotr Hercog prowadził przez cały czas trwania wyścigu. Nad pozostałymi zawodnikami niemal cały czas miał przewagę około 5-6 mil. Ten dystans zmniejszył się tylko raz, kiedy biegacz zdecydował się na dłuższy, kilkudziesięciominutowy wypoczynek.

Jednak organizatorzy biegu raczej nie wróżyli mu sukcesu - podaje portal biegowe.pl. Nie wierzyli w jego metodę i stawiali raczej na Amerykanów, specjalistów od tego typu trailowych zawodów, dużo bardziej znanych w środowisku.

Piotr Hercog zwycięstwo w "Moab Endurance Run" może sobie dopisać do listy swoich sukcesów. Są na niej już wygrana w "Ice Baikał Maraton" czy w "Ultra Fiord" w Patagonii.