Poczet Odtwórców Polskich

i

Autor: Bartosz Janiczek Poczet Odtwórców Polskich

Poczet Odtwórców Polskich we Wrocławiu. Dowiemy się jak wyglądali dawniej żołnierze, nadworne damy czy wikingowie [AUDIO]

2019-02-14 10:49

Poczet Odtwórców Polskich to projekt fotograficzny dzięki któremu zobaczymy prawdziwe stroje z dawnych epok. 

Dzięki pasjonatom będziemy mogli zobaczyć jak ubierali się dawnej żołnierze, nadworne damy czy  wikingowie. Fotograf z Wrocławia wpadł na pomysł aby stworzyć Poczet Odtwórców Polskich. Na fotografiach zobaczymy modę z różnych epok i stroje poprawne historycznie,  które pochodzą z danych czasów. 

- W sesji weźmie udział 50 postaci. to nie są wynajęci modele i modelki tylko to są faktyczne osoby, które na co dzień zajmują się odtwórstwem, popularyzują historię i ten  ruch.  Oni na co dzień w tych strojach pokazują się innych-  mówi Bartosz Janiczek fotograf i pomysłodawca. 

>>> OBEJRZYJ atrakcje, które pojawią się we wrocławskim aquaparku [ZDJĘCIA]

Wymiar artystyczny, ale też edukacyjny

- Dotąd praktycznie o historii możemy głównie czytać, więc tutaj chcieliśmy pokazać historię w taki sposób, że można przyjść i obejrzeć jak wyglądał przysłowiowy Kowalski 50, 100, 500 czy 1000 lat temu i myślę, że to jest interesujące – przekonuje Janiczek.

>>> Zapalił marihuanę w centrum Wrocławia, tuż obok... dwóch policjantów!

Pasja rekonstruktorska to oderwanie od świata codziennego

- Żeby przygotować jedzenie trzeba rozpalić ognisko, śpimy w namiocie historycznym, udział w bitwach to to niesamowicie pozytywna adrenalina. 

Aby zobaczyć stroje i porozmawiać z odtwórcami może wybrać się na sesje do Centrum Technologii Audiowizualnych 16 i 17 lutego w godzinach 12–14. 

Posłuchaj materiału reporterki Radia Eska Justyny Bortnik: 

Czytaj także: Pseudokibic z Wrocławia, poszukiwany trzema listami gończymi, zatrzymany. Próbował zmylić policjantów...

ZOBACZ WIDEO: