Pogoda na poniedziałek 26 października. Taki będzie początek tygodnia [PROGNOZA POGODY]

2020-10-26 7:10 KM, PAP
Konkretne chmury na niebie
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na poniedziałek 26 października. Taki będzie początek tygodnia [PROGNOZA POGODY] / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na poniedziałek 26 października i najbliższą noc. Jak informuje IMGW na wschodzie Europy oraz na Półwyspie Iberyjskim pogodę kształtują wyże. Reszta kontynentu jest w zasięgu niżów. Polska znajduje się na skraju niżu znad Wysp Brytyjskich. Do krańców zachodnich, przybliża się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego, związanego z tym niżem. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.

Taka będzie pogoda jesienią

Pogoda na poniedziałek 26 października. Taki będzie początek tygodnia [PROGNOZA POGODY]

Najnowsza prognoza pogody dla Polski. Sprawdzamy, czy na początku tygodnia przydadzą się parasole. W poniedziałek będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie miejscami na północy duże. Na zachodzie kraju oraz w Karpatach słabe opady deszczu. W godzinach porannych gdzieniegdzie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów, lokalnie do 100 metrów. Temperatura maksymalna od 12°C do 17°C. Wiatr umiarkowany, na południowym wschodzie okresami dość silny, na wschodzie i w Sudetach porywisty, południowy i południowo-wschodni. W Tatrach porywy wiatru do 90 km/h, na Pogórzu Karpackim do 70 km/h i w Sudetach do 60 km/h. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Czytaj także: "Jeb** PiS" pod pomnikiem Kopernika! WIDEO i ZDJĘCIA z "Czarnego spaceru z czarnymi parasolkami"

Spis treści

  1. Pogoda na poniedziałek 26 października. Taki będzie początek tygodnia [PROGNOZA POGODY]
  2. Prognoza pogody na 26-27 października. Taka będzie noc z poniedziałku na wtorek

Prognoza pogody na 26-27 października. Taka będzie noc z poniedziałku na wtorek

W nocy z poniedziałku na wtorek na południowym wschodzie i wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i tam słabe opady deszczu. Słaby deszcz także w Karpatach. Temperatura minimalna od 6°C do 11°C; chłodniej w rejonach podgórskich od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami dość silny, na południu i wschodzie miejscami porywisty, południowy i zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 80 km/h, a na Pogórzu Karpackim do 70 km/h.

Kolejne prognozy pogody już niebawem w naszych lokalnych serwisach. Warto śledzić nas na Facebooku.