Ostatnia droga chłopca w Oleśnicy

Pogrzeb Oliwierka Rzeźniczaka. Żałobnicy wypuścili baloniki nad grobem. Zapis relacji z uroczystości

2022-08-01 15:47

Pogrzeb malutkiego Oliwierka, syna Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka. W poniedziałek, 1 sierpnia, w Oleśnicy odbyło się ostatnie pożegnanie maluszka, który przegrał walkę ze śmiertelną chorobą. Relację z uroczystości znajdziecie na naszej stronie.

Pogrzeb malutkiego Oliwierka Rzeźniczaka

Oliwier Rzeźniczak miał niewiele ponad rok, gdy jego rodzice - Magdalena Stępień i Jakub Rzeźniczak - poinformowali o śmierci maluszka. Chłopiec, który zmagał się z niezwykle rzadką, śmiertelną chorobą - złośliwym nowotworem wątroby – odszedł w czwartek, 28 lipca. Oliwierek zmarł w klinice w Izraelu, gdzie był na leczeniu. Niestety, mimo wielomiesięcznej walki lekarzy o jego życie, nie udało się go uratować.

ZOBACZ TEŻ: Rzeźniczak i Magdalena żyli w konflikcie. Pogodziła ich śmierć synka

Śmierć chłopca pogrążyła w żałobie i smutku nie tylko najbliższych, ale niemal całą Polskę. Wiele osób kibicowało dziecku Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka, zwłaszcza, że jego walką z chorobą była opisywana przez rodziców w mediach społecznościowych.

Ostatnia droga Oliwiera Rzeźniczaka w Oleśnicy

Teraz wraz z rodziną wiele osób opłakuje odejście chłopca. Wiele z nich towarzyszyło mu w ostatniej drodze. Pogrzeb Oliwiera Rzeźniczaka rozpoczął się w poniedziałek, 1 sierpnia, o godz. 14:00, w kaplicy na cmentarzu przy ul. Wojska Polskiego 59A w Oleśnicy

Magdalena Stępień ma prośbę do uczestników pożegnania Oliwiera

Mama Oliwierka, Magdalena Stępień, poprosiła żałobników o nieprzynoszenie kwiatów. Zamiast tego mogli oni pomodlić się w intencji Oliwiera oraz przeznaczyć datek na leczenie chorej na SMA Zosi.

Ponadto matka chrzestna chłopca, pani Dorota, poprosiła o zabranie na pogrzeb baloników, które Oliwier bardzo lubił.

Pogrzeb Oliwierka, syna Jakuba Rzeźniczaka.

Zapis relacji z uroczystości pogrzebowych Oliwiera Rzeźniczaka znajdziecie poniżej.

Pogrzeb Oliwiera Rzeźniczaka. Relacja z uroczystości

11:50

Oleśnica, miasto na wschodzie Dolnego Śląska, pogrążona jest dziś w smutku. Na miejscowym cmentarzu odbędzie się pogrzeb Oliwierka Rzeźniczaka, rocznego chłopca, który przegrał walkę ze straszną chorobą.        

12:26

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na godz. 14 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Wojska Polskiego 59A. Wcześniej, o godz. 13:40, rozpocznie się różaniec w intencji chłopca.

13:22

Uczestnicy pogrzebu schodzą się już na cmentarz. Wśród nich bardzo wielu mieszkańców Oleśnicy, niektórzy mają ze sobą białe baloniki, o które prosiła matka chrzestna chłopca. Jak napisała - Oliwierek kochał baloniki.

   

13:43

W kaplicy rozpoczęło się odmawianie modlitwy różańcowej. Tymczasem przed bramą cmentarza stanął policyjny radiowóz.      

13:47

Na cmentarz dotarli koledzy Jakuba Rzeźniczaka z Wisły Płock, m.in. Dominik Furman.

13:54

Ciemne, deszczowe chmury nad Oleśnicą. Niebo płacze wraz z żałobnikami uczestniczącymi w ostatniej drodze Oliwierka. 

14:03

Rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe w cmentarnej kaplicy. Przed nią stoi wielu mieszkańców Oleśnicy, którzy trzymają białe baloniki oraz białe róże.   

14:09

Z głośników dobiega przejmująca piosenka "Weź moje życie". Ludzie nie kryją wzruszenia.

14:15

Rozdzierające serce sceny w kaplicy. Magdalena Stępień głaszcze malutką trumienkę.    

14:46

Nabożeństwo w kaplicy powoli dobiega końca. Nad Oleśnicą przejaśniło się również niebo. Promienie słońca będą towarzyszyły Oliweirkowi w ostatniej, ziemskiej drodze.

15:05

Żałobnicy wyszli z kaplicy i kierują się na miejsce spoczynku. Matka chłopca, Magdalena Stępień, jest podtrzymywana przez przyjaciółki, ledwo idzie. Tuż za nią z kolegami idzie Jakub Rzeźniczak, również ledwo się porusza, cały czas zalewa się łzami.

15:09

Trwają uroczystości nad grobem Oliwierka. Żałobnicy nie są w stanie powstrzymać łez.  

15:31

Uroczystości pogrzebowe dobiegają końca. Gdy trumienka została złożona do grobu, uczestnicy uroczystości wypuścili baloniki, które przynieśli ze sobą.

Do rodziców Oliwierka - Magdaleny Stepień i Jakuba Rzeźniczaka - ustawiła się ogromna kolejka osób, które chcą złożyć kondolencję.   

Żałobnicy powoli rozchodzą się do domów. Wielu z nich wciąż ociera łzy... Płacze również niebo nad Oleśnicą, znów bowiem zaczął padać deszcz.