Ranny policjant przeszedł operacje. Jest w śpiączce
Nie milkną echa dramatu, który rozegrał się w środę, 3 lipca, wieczorem w Bolesławcu. W jednym z mieszkań przy ul. Ślusarskiej 39-letni policjant został postrzelony w głowę. Na miejsce natychmiast wezwano śmigłowiec LPR, który przetransportowany rannego do miejscowego szpitala. Dyrektor szpitala powiatowego Św. Łukasza w Bolesławcu powiedział, że ranny policjant najpierw trafił do jego placówki, gdzie udzielona mu została pomoc na SORze.
- Miał ranę twarzoczaszki i ramienia. Był wydolny oddechowo i przytomny, ponieważ wymagał interwencji chirurgicznej został przetransportowany do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu - powiedział Barczyk.
W czwartek (4 lipca) rano aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak, rzecznik dolnośląskiej policji, przekazał, że ranny policjant przeszedł operację i jest w śpiączce farmakologicznej, a jego stan jest stabilny.
Polecany artykuł:
Padły trzy strzały
Przypomnijmy, że do tragedii doszło około godz. 19. - Policjanci zostali wezwani na interwencję przez matkę, która skarżyła się na awanturującego się w domu syna. Gdy dotarli na miejsce ten mężczyzna zamknął się w pokoju. Strzelił przez zamknięte drzwi i ranił policjanta w głowę. Po chwili sam się zastrzelił – przyznał Łukasz Dutkowiak.
Za spust pociągnął młody, zaledwie 20-letni mężczyzna. - Oględziny miejsca zdarzenia wykazały, że sprawca dwa razy strzelił przez zamknięte drzwi w stronę policjanta. A dopiero trzecim strzałem odebrał sobie życie. Ze względu na dobro śledztwa nie podajemy więcej szczegółów – dodał Dutkowiak.
Interweniujący policjanci nie wiedzieli, że awanturnik może być uzbrojony. Trwa intensywne śledztwo pod nadzorem prokuratury, która ma wyjaśnić okoliczności zdarzenia.
Polecany artykuł:
Potrzebujesz pomocy?
Potrzebujesz pomocy? Nie jesteś sam! Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej z takimi myślami pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:
- 800 70 2222 - CAŁODOBOWY - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
- 800 12 12 12 - CAŁODOBOWY - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- 116 111 - CAŁODOBOWY - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
- 116 123 - CAŁODOBOWY - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
- 112 - CAŁODOBOWY - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia