Cztery nowe kierunki czekają na przyszłych magistrów, ale jest też nowość na studiach licencjackich.
- Filologia ukraińska z językiem angielskim. Można wtedy być tłumaczem z polskiego na jeden i drugi język. Nie jest konieczna znajomość języka ukraińskiego. Liczą się wyniki z matury. Podczas rekrutacji weźmiemy pod uwagę inny język obcy - tłumaczy Agata Sałamaj z Uniwersytetu Wrocławskiego.
Uniwersytet Przyrodniczy
Na języki stawia też Uniwersytet Przyrodniczy, który na kolejnych studiach magisterskich otwiera specjalizacje polsko - chińską.
- Zarządzanie produkcją zwierzęcą, uwarunkowania chińskie i polskie na zootechnice. Specjalność, dzięki której studenci otrzymują później podwójny dyplom. Młodzi studiują także rok w Polsce, rok w Chinach. Nie trzeba umieć chińskiego. Są to studia prowadzone w języku angielskim - wyjaśnia Aleksandra Staszewska z Uniwersytetu Przyrodniczego.
>> Burza na Uniwersytecie Wrocławskim! Studenci wkurzeni decyzją rektora
Toksykologia sądowa i weterynaria to hity
Rejestracja na Uniwersytet Przyrodniczy ruszy w maju. Podobnie jest na Uniwersytecie Medycznym. Natomiast już można zapisywać się na studia, które proponuje Uniwersytet Wrocławski.
W zeszłym roku najbardziej obleganym kierunkiem na Uniwersytecie Wrocławskim była chemia i toksykologia sądowa (po nim można być biegłym sądowym toksykologiem). Na ten kierunek było 21 kandydatów na miejsce. Za to na Uniwersytecie Przyrodniczym największą popularnością cieszyła się tradycyjnie weterynaria. Na 150 miejsc było 1200 kandydatów.
Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Pauliny Szymoniak:
Czytaj także: Wrocławianin zbierał w domu broń, bomby i amunicję [ZDJĘCIA]. Co chciał z tym zrobić?