Potężne upały we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Nawet 37 stopni! [OSTRZEŻENIE IMGW II STOPNIA]

i

Autor: pixabay Potężne upały we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Nawet 37 stopni! [OSTRZEŻENIE IMGW II STOPNIA]

Potężne upały we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Nawet 37 stopni! [OSTRZEŻENIE IMGW II STOPNIA]

2022-06-18 6:00

Upały na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia II stopnia przed upałami. Najgoręcej będzie na Dolnym Śląsku. Temperatura może osiągnąć nawet 37 st. C.

Upały we Wrocławiu i Dolnym Śląsku 

Tropikalne upały na Dolnym Śląsku. W sobotę od zachodu kraju nasuwać się będzie zatoka niżu znad Morza Norweskiego z ciepłym frontem atmosferycznym, za którym zacznie napływać bardzo ciepła masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

ZOBACZ TEŻ: Nocny półmaraton Wrocław 2022. Będą duże utrudnienia. Tutaj nie parkujcie! [TRASA]

Temperatura maksymalna w sobotę, 18 czerwca, może sięgnąć 30-33 st., a lokalnie nawet 34 st. C. Ostrzeżenia obowiązują od godz. 12 w sobotę, do godz. 20 w niedzielę. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

Drugim stopniem ostrzeżenia przed upałami IMGW objął w dolnośląskim powiaty: bolesławiecki, dzierżoniowski, głogowski, górowski, jaworski, legnicki, lubański, lubiński, lwówecki, polkowicki, średzki, świdnicki, trzebnicki, wołowski, wrocławski, zgorzelecki i złotoryjski oraz Legnicę i Wrocław.

Alert pierwszego stopnia na Dolnym Śląsku dotyczy powiatów: milickiego, oleśnickiego, oławskiego, strzelińskiego i ząbkowickiego. Dla powiatów podgórskich nie wydano ostrzeżeń.

Jeszcze gorącej będzie w niedzielę, 19 czerwca. Maksymalna temperatura może wynieść lokalnie nawet 37 st. C.

Sonda
Czekasz na upały w Polsce?