Potężny pożar w Świdnicy! Ogień trawił piękny pałac Hochbergów

2021-09-19 7:41
Pożar w Świdnicy
Autor: ŚWIDNICA rynek z tradycjami Świdnica. Spłonął dach pałacu Hochbergów

Pożar w Świdnicy. W piątek 18 września wieczorem ogień pojawił się w tzw. Pałacu Hochbergów,, jednej z najstarszym kamienic w centrum miasta. Z ogniem walczyło aż 17 zastępów straży pożarnej. Dach budynku został kompletnie zniszczony. Policja ustala, co było przyczyną zajścia.

Pożar w Świdnicy. Do zdarzenia doszło w sobotę 18 września wieczorem. Jak podaje RMF FM, strażacy otrzymali informację o zdarzeniu około godz. 21.25. Jak się okazało na miejscu, dach jednej z kamienic stanął w płomieniach. Był to tzw. Pałac Hochbergów, jedna z najstarszych kamienic w Świdnicy. Z powodu pożaru ewakuowano mieszkańców z dwóch sąsiadujących kamienic. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Około 2.00 w nocy służby przekazały, że trwa już dogaszanie obiektu. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie zginął ani nie został poszkodowany. Lokatorzy ewakuowanych domów wrócili do mieszkań, z kolei 10 mieszkańców budynku, w którym doszło do pożaru, zostało przeniesionych do lokalu zastępczego. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. To wyjaśni policyjne śledztwo.

Potężny pożar na Swojczyckiej we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE