Potężny skandal na cmentarzu na Dolnym Śląsku. Kompletnie pijani sprawcy i starcie z policją. Zadyma jak na meczu

i

Autor: shutterstock(2)

Awantura!

Potężny skandal na cmentarzu na Dolnym Śląsku. Kompletnie pijani sprawcy i starcie z policją. "Zadyma jak na meczu"

2022-11-01 19:34

Dzień Wszystkich Świętych (1 listopada 2022 r.) kojarzy nam się przede wszystkim z zadumą i spokojnym odwiedzaniem grobów naszych bliskich. Zupełnie inaczej było na cmentarzu komunalnym w Kowarach (woj. dolnośląskie), gdzie grupa osób urządziła tam libację alkoholową. Interweniowała policja. - Wielka zadyma, jak na meczu - powiedział świadek, cytowany przez RMF FM.

W sporym szoku musieli być świadkowie, którzy we wtorek (1 listopada 2022 r.) chcieli kultywować tradycję i we Wszystkich Świętych udali się na cmentarz komunalny w Kowarach. Jeżeli liczyli na chwilę spokoju, modlitwy i wspomnienie swoich bliskich zmarłych w ciszy i zadumie, to srodze się rozczarowali. Portal radia RMF FM opisuje potężną awanturę, do której doszło właśnie na cmentarzu Dolnym Śląsku.

Starcie z policją, alkohol i awantura. Skandal w Kowarach

Świadek, który zgłosił się do dziennikarzy RMF FM, opowiedział historię "imprezy", zorganizowanej przez hałaśliwą grupę. Alkohol, chuligańskie zachowania, niszczenie pomników - tak wynika z relacji świadka. - Wielka zadyma, jak na meczu - porównuje.

Na miejscu pojawiła się policja, doszło do starć w grupie ok. 20 osób. Dwie zostały zatrzymane po ataku na funkcjonariuszy, a jedna do czasu wytrzeźwienia. Sprawa z pewnością będzie miała swój dalszy ciąg. Są to obrazki, do których lokalna społeczność z pewnością nie przywykła. Do tematu będziemy wracać w naszym lokalnym serwisie.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy na cmentarzach powinny być kamery monitoringu?
Awantura o miejsce parkingowe. 44-latek wyciągnął broń

Czy warto zaplanować WŁASNY POGRZEB? O co za życia pytać w zakładzie pogrzebowym?

Posłuchaj podcastu, który przełamuje tabu o śmierci i pochówku!

Listen to "Czy warto zaplanować własny pogrzeb? Jak oswoić się z myślą o śmierci? Nie ma głupich pytań" on Spreaker.