Zajęcia w "akwarium" odwołane

Pożar budynku Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Płomienie sięgały III piętra

2022-10-14 11:00

Pożar budynku Uniwersytetu Przyrodniczego, tzw. akwarium, przy pl. Grunwaldzkim we Wrocławiu. Płomienie sięgały do III piętra i zniszczyły elewację, popękały też okna. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Pożar na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu 

Do pożaru doszło w czwartek, 13 października, po godz. 21. Ogień pojawił się najpierw w śmietniku znajdującym się niedaleko budynku. Niestety, bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Od płonącej jak pochodnia wiaty śmietnikowej zajęła się elewacja budynku Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Na miejsce przybyło pięć zastępów straży pożarnej, które zajęły się gaszeniem pożaru. Na szczęście szybko udało się opanować zagrożenie i ogień nie przedostał się do wnętrza budynku. Uszkodzona została jego elewacja, od wysokiej temperatury popękało również wiele okien. Nikt nie został poszkodowany.

Jak poinformowała rano uczelnia, w związku z nocnym pożarem, budynek Centrum Dydaktyczno-Naukowego w piątek, 14 października, będzie nieczynny. Wszystkie zajęcia dydaktyczne realizowane w tym dniu w „akwarium” zostały odwołane.

W galerii poniżej zdjęcia ze zdarzenia:

Pożar budynku wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego.
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?