Pożar na cmentarzu w Szczawnie-Zdroju

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Pożar na cmentarzu w Szczawnie-Zdroju. Drzewa zapaliły się od znicza! [WIDEO]

2021-11-02 7:55

Kilkunastometrowy słup ognia widoczny był z daleka. W poniedziałek wieczorem na cmentarzu w Szczawnie-Zdroju na Dolnym Śląsku wybuchł groźnie wyglądający pożar. W ogniu stanęły kilkumetrowe tuje. Drzewa prawdopodobnie zapaliły się od znicza stojącego na jednym z pobliskich grobów. Sytuacja była niebezpieczna, gdyż w pobliżu znajdowały się inne drzewa.

Do groźnie wyglądającego pożaru doszło w poniedziałek wieczorem (1 listopada) na cmentarzu komunalnym w Szczawnie-Zdroju w powiecie wałbrzyskim. Po godz. 19 zapaliły się drzewa stojące w pobliżu grobów. Ogień błyskawicznie objął kilkumetrowe tuje - płomienie w pewnym momencie sięgały kilkunastu metrów i widoczne były z daleka. Sytuacja była niebezpieczna, gdyż w pobliżu znajdowały się inne drzewa i krzewy, które również mogły zająć się ogniem.

Przybyłym na miejsce strażakom na szczęście szybko udało się opanować pożar. Ze wstępnych ustaleń wynika, że uszkodzone zostały pobliskie groby. Prawdopodobnie drzewa zapaliły się od jednego z płonących na grobach zniczy.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?
Dzień Wszystkich Świętych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie