Prąd zupełnie za darmo? To możliwe! Skorzystaj... ze słońca!

i

Autor: materiały partnera Prąd zupełnie za darmo? To możliwe! Skorzystaj... ze słońca!

Prąd zupełnie za darmo? To możliwe! Skorzystaj... ze słońca!

2021-09-06 12:25

Coraz częściej chwytamy się za głowę, gdy dostajemy kolejne rachunki za prąd. Opłaty rosną w rekordowym tempie i nic nie wskazuje na to, by miało się to szybko zmienić. Jak skutecznie obniżyć ceny energii? Jest na to niezwykle prosty sposób! Wystarczy inwestycja w fotowoltaikę! To drogie z pozoru przedsięwzięcie, zwróci się szybciej niż myślisz. Co więcej, przy okazji zadbasz o środowisko naturalne, co jest niezwykle ważne w dobie katastrofy klimatycznej. Co warto wiedzieć i dlaczego warto skorzystać z porad ekspertów? Sprawdź już teraz!

Jeszcze kilkanaście lat temu, nikt nie pomyślałby, że w naszych domach będzie tyle urządzeń wymagających podłączenia do prądu. Szybki rozwój ma jednak swoją cenę - rachunki za energię elektryczną nieustannie rosną i ciężko je obniżyć. Można jednak temu zaradzić - wystarczy zainwestować w odnawialne źródła energii, np. fotowoltaikę. Panele słoneczne dzięki specjalnym komponentom z krzemu zamienią promienie słoneczne w czysty prąd i pozwolą obniżyć lub całkowicie zredukować wysokie opłaty. Jak się za to zabrać? Od czego zacząć? Przede wszystkim najlepiej skorzystać z porad fachowców i zaufać profesjonalistom, np. z firmy Eko-Solar z Brzegu. Firma ta istnieje na rynku od 2006 roku i ma ogromne doświadczenie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Eko-Solar prężnie się rozwija - oprócz fotowoltaiki zajmuje się także pompami ciepła czy elektromobilnością - to zdecydowanie eksperci w branży!

Tomasz Kaszuba, ekspert firmy podkreśla, że na samym początku należy zastanowić się nad miejscem, w którym planujemy założyć panele fotowoltaiczne.

Tomasz Kaszuba, ekspert firmy Eko-Solar
Tomasz Kaszuba, ekspert firmy Eko-Solar

- Wysokie drzewa lub budowle mogą generować cień, który negatywnie wpłynie na produkcję energii elektrycznej. Kolejnym ważnym elementem w przypadku instalacji, która miałaby zostać umieszczona na dachu jest określenie ilości spadów dachu. Im bardziej skomplikowany dach tym mniej dogodnego miejsca na usytuowanie modułów - tłumaczy.

Klienci nie muszą się jednak o nic martwić. Fachowcy z Eko-Solar przygotują odpowiedni projekt za pomocą profesjonalnego oprogramowania uwzględniającego zacienienie, przeprowadzą darmową wizję lokalną na miejscu z użyciem drona, wykonają pomiary, a klient będzie mógł zobaczyć wizualizację rozmieszczenia paneli. Profesjonaliści skonfigurują też falowniki, a zainstalowane oprogramowanie pozwoli dobrać moc instalacji do rachunków. Ewentualne serwisy przeprowadzane są z użyciem kamer termowizyjnych. Instalacje są też bezpieczne pod względem pożarowym, a firma stosuje zabezpieczenia renomowanej firmy Dehn.

Prąd zupełnie za darmo? To możliwe! Skorzystaj... ze słońca!

i

Autor: materiały partnera Prąd zupełnie za darmo? To możliwe! Skorzystaj... ze słońca!

Dlaczego warto zainwestować?

Inwestycja w fotowoltaikę jest sporym jednorazowym wydatkiem. Warto jednak zwrócić uwagę, że przy dynamicznie rosnących rachunkach za prąd, to przedsięwzięcie, które realnie zwróci się po kilku latach. Zielona energia wyprodukowana przez panele fotowoltaiczne jest pobierana przez nasze domowe urządzenia, a w przypadku nadwyżki – jest zwracana do sieci. Gdy potrzebujemy więcej prądu, nadwyżkę możemy „odebrać”.

Tomasz Kaszuba z Eko-Solar podkreśla też, że panele działają nawet wtedy, gdy nie ma słońca.

- Instalacja działa nawet wtedy, gdy jest pochmurno. Po prostu produkcja energii będzie mniejsza o kilkanaście procent niż w dni słoneczne – mówi.

Trwałość i oszczędność

Warto zaznaczyć, że dobrze wykonana instalacja fotowoltaiczna, która składa się z wysokiej jakości podzespołów będzie służyła wiele lat. - Wielu producentów modułów fotowoltaicznych oferuje 25 lat gwarancji na wydajność swoich produktów. Inwerter czyli najbardziej narażony element całej instalacji na ewentualne awarie najczęściej ma 5-10 lat gwarancji z możliwością jej rozszerzenia do 25 lat. I z takiego rozszerzenia warto skorzystać - przekonuje ekspert z firmy Eko-Solar.

Prąd zupełnie za darmo? To możliwe! Skorzystaj... ze słońca!

i

Autor: materiały partnera Prąd zupełnie za darmo? To możliwe! Skorzystaj... ze słońca!

Warto zaufać profesjonalistom

Nie ma to bowiem jak ręka fachowca! Zwłaszcza jeśli firma ma wiele lat doświadczenia w branży w kraju i za granicą oraz zespół profesjonalistów. Eko-Solar z Brzegu był wielokrotnie nagradzany m.in. przez renomowaną firmę Fronius:

  • Pierwsze miejsce za Najlepszą Instalację Przemysłową w 2019 roku
  • Pierwsze miejsce za Najlepszą Instalację Domową w 2020 roku
  • Drugie miejsce za Najlepszą Instalację Referencyjną w 2017 roku.

Eko-Solar ma też własne, wyszkolone ekipy monterskie, dzięki czemu nie korzysta z pośredników. Doświadczenie nabyte w budowie dużych farm fotowoltaicznych w Polsce i Unii Europejskiej przekłada na mikroinstalacje u prywatnych inwestorów. Dzięki realizacji licznych zamówień publicznych stykamy się z fotowoltaiką od Eko-Solar na każdym kroku! Eksperci pomogą Ci także uzyskać dofinansowanie, które pozwoli na zwrot dużej części poniesionych kosztów.

Prąd zupełnie za darmo? To możliwe! Skorzystaj... ze słońca!

i

Autor: materiały partnera Prąd zupełnie za darmo? To możliwe! Skorzystaj... ze słońca!

Chcesz wiedzieć więcej? Nie czekaj i zadzwoń już dziś!

Eko-Solar, ul. Armii Krajowej 27a, 49-300 Brzeg

Tel: +48 77 444 20 00, E-mail: biuro@eko-solar.eu