Jacek Sutryk

i

Autor: Kaja Paśko / Radio ESKA Jacek Sutryk

Prezydent Wrocławia zakażony koronawirusem. Jacek Sutryk: Dziś rano poddałem się badaniu

2020-10-03 17:55

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk poinformował w sobotę na Facebooku o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa. Jak podkreślił, czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów.

Prezydent Wrocławia na swoim profilu na Facebooku poinformował, że w piątek otrzymał z sanepidu informację, że miał kontakt z osobą pozytywnie zdiagnozowaną na obecność wirusa SARS-CoV-2.

- Zdarza się, zdarzało i zdarzać będzie. Jak sami widzicie z jeszcze większą częstotliwością. Wokół nas jest zapewne wiele takich osób, choć nie wszyscy oni o tym wiedzą z uwagi na brak objawów lub dostępności badań. Niestety nawet codzienne nasze funkcjonowanie, czy też organizowanie różnych wydarzeń czy spotkań z zachowywaniem reżimu sanitarnego nie jest w stanie w 100 procentach uchronić nas od wirusa. A przecież funkcjonować, pracować, żyć musimy – napisał Jacek Sutryk.

Wyjaśnił, że w sobotę rano poddał się badaniu, którego wynik okazał się dodatni.

- Czuję się dobrze, nie mam żadnych objawów, ale - zgodnie z procedura? – muszę zostać przez 10 dni na kwarantannie, z której będę kontynuował pracę zdalną – poinformował prezydent Wrocławia.

Czytaj też: Wędkarze natrafili w Odrze na zwłoki poszukiwanego Macieja Aleksiuka [ZDJĘCIA]

Od początku epidemii w woj. dolnośląskim stwierdzono 5360 przypadków zakażenia koronawirusem.

Profesor Włodzimierz Gut: Mamy trzecią falę koronawirusa [Super Raport]