Przewoźnik z Głogowa przekazał autobus dzieciom ze Lwowa. Będą jeździły nim do szkoły

i

Autor: Komunikacja Miejska Sp z o.o. w Głogowie Przewoźnik z Głogowa przekazał autobus dzieciom ze Lwowa. Będą jeździły nim do szkoły

Piękny gest

Autobus z Głogowa dla dzieci ze Lwowa. Będą jeździły nim do szkoły

2022-09-28 11:48

Autobus z Głogowa będzie woził do szkoły dzieci we Lwowie. Pojazd należący do Komunikacji Miejskiej w Głogowie został przekazany fundacji Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która dostarczy go za wschodnią granicę.

Komunikacja Miejska w Głogowie przekazała jeden ze swoich autobusów na potrzeby Fundacji Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To ona dostarczy pojazd do Lwowa, który posłuży dzieciom z lokalnych szkół. Cała akcja jest odpowiedzią na apel Konsul Generalnej RP we Lwowie, która zwróciła się z prośbą o pomoc do polskich miast oraz instytucji.

Od początku wojny placówki oświatowe w obwodzie lwowskim przekazały dla wojska na front 87 autobusów szkolnych, które zapewniały transport dzieci z odległych obszarów wiejskich do szkół. Od września, gdy wznowiono naukę, na ten teren zostało przesiedlonych 26 tysięcy uczniów. Niestety, szkoły nie mają środków na zapewnienie nowego transportu uczniom, dlatego nauka jest mocno utrudniona.

- Wierzymy, że takie działania pomogą usprawnić proces edukacyjny w obwodzie lwowskim dzieciom, które zmuszone były opuścić swój rodzinny dom, a także przyspieszyć adaptację do ich nowej sytuacji życiowej. Autobusem będą dojeżdżały dzieci polskie i ukraińskie do polskich szkół na Ukrainie. Takie gesty mają znaczenie i przyczyniają się do budowania trwałych więzi i dobrych relacji Polaków z Ukraińcami – powiedział Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Jak dodała wiceprezes Agnieszka Bartkowiak, fundacja LSSE przekazała już na rzecz Ukrainy pomoc wartą ponad 1,5 mln złotych, w tym środki finansowe, transporty ze sprzętem medycznym, produkty żywnościowe i artykuły higieny osobistej.

Wieża na Śnieżniku już otwarta. GALERIA NIESAMOWITYCH ZDJĘĆ PONIŻEJ.

Wojna na Ukrainie trwa już pół roku. Barbarzyństwo Kremla nie ustaje