ogród

i

Autor: Pixaby

Przygotuj swój balkon i ogród na wiosnę. Czas rozpocząć porządki po zimie!

2022-03-21 8:00

Jak przygotować swój balkon, taras lub ogród na wiosnę? Od czego zacząć porządki po zimie? Czego będziemy potrzebować? Mamy dla Was garść porad, dzięki którym łatwo uporządkujecie balkon, taras czy ogród i będziecie mogli w pełni się nim cieszyć!

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. A to oznacza nie tylko więcej słońca i coraz wyższe temperatury. To także okres, gdy dużo czasu spędzamy poza domem. Długie spacery, bieganie, jazda na rowerze - to rzeczy, za którymi w okresie zimowym tęskni wiele osób. Szczęśliwi ci, którzy mają balkon, taras lub ogród. Wtedy w każdej chwili mogą zasiąść na świeżym powietrzu i czerpać z pierwszych wiosennych dni.

Jednak zanim po zimie rozsiądziemy się na balkonie, tarasie lub w ogrodzie najpierw trzeba go uprzątnąć po zimie. Ta pora roku nie wpływa korzystnie na ich wygląd. Niska temperatura, liczne opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu sprawiają, że nasze przydomowe zakątki są ponure i nie zachęcają do spędzania tam czasu. Można jednak łatwo temu zaradzić! Marzec to idealny czas, by rozpocząć porządki na balkonie, tarasie lub w ogrodzie. Od czego jednak zacząć? Wraz ze specjalistami z Leroy Merlin Polska we Wrocławiu i w Mirkowie mamy dla Was kilka wskazówek, dzięki czemu porządkowanie balkonu, tarasu czy ogrodu będzie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem

Porządki po zimie: od czego zacząć?

Marzec to idealny czas, by rozpocząć porządki na balkonie, tarasie lub ogrodzie. Dlaczego? Mroźne i chłodne dni powoli idą już w zapomnienie, mamy też większe prawdopodobieństwo, że przed nami więcej ciepłych dni. Nasza praca nie pójdzie więc na marne.

Porządki na balkonie lub tarasie zacznijmy od przeglądnięcia rzeczy, które trzymaliśmy na nich w trakcie zimy. Warto pozbyć się tych zniszczonych lub tych, których nie będziemy używać. Zostawmy jedynie te przydatne. Balustrady i parapety dokładnie umyjmy. Podobnie postępujemy z podłogą. Najpierw musimy ją pozamiatać, a następnie umyć. Można to zrobić za pomocą wody, wody z płynem do mycia szyb lub do mycia naczyń. Dobrym rozwiązaniem będzie też roztwór z wody, mydła oraz sody oczyszczonej. Można też użyć specjalistycznych płynów. Pomocne będą również myjki ciśnieniowe - taki sprzęt można zakupić m.in. w Leroy Merlin Polska we Wrocławiu lub w Mirkowie.

Co dalej? Pojemniki oraz donice na kwiaty opróżniamy ze starej ziemi, myjemy i odkładamy do wysuszenia.

Jak rozpocząć prace w ogrodzie?

Jak rozpocząć prace w ogrodzie? Na początku zbierzmy wszystkie martwe liście i łodygi, które spadły na ziemię. Kolejno zajmijmy się trawnikiem. Najważniejszym zadaniami będzie: usunięcie starej trawy, aeracja oraz dosiewanie nasion w miejscach, gdzie mamy ubytki. Następnie zwróćmy uwagę na krzewy i drzewa. Połamane gałęzie najlepiej usunąć. Część roślin należy przyciąć. Jakich użyć do tego sprzętów? Co będzie pomocne? W tej kwestii mogą doradzić nam specjaliści z w Leroy Merlin Polska we Wrocławiu lub w Mirkowie.

Marzec to też idealny czas, by zastanowić się, jakie kwiaty czy drzewa chcielibyśmy mieć na swoim balkonie, tarasie lub w ogrodzie. Pamiętajmy jednak, by wybrane rośliny sadzić w odpowiednim czasie.

Meble ogrodowe: jak odświeżyć je po zimie?

Równie ważną kwestią są meble ogrodowe, na których zasiądziemy podczas wiosennych i letnich dni. Plastikowe czy plastikowe będzie łatwo doprowadzić do stanu używalności - wystarczy ciepła woda, szare mydło i gąbka. Jeśli chodzi o meble wykonane z drewna, to po pierwszym ich przetarciu, konieczna będzie ich impregnacja, by zabezpieczyć je na kolejne dni. Jeżeli zauważymy uszkodzenia, jak np. odpryśnięty lakier, wyszlifujmy to miejsce i użyjmy nowego preparatu. Odpowiednie preparaty do wszelkich ogrodowych mebli znajdziemy w Leroy Merlin Polska we Wrocławiu lub w Mirkowie. Pamiętajmy, by tak odświeżone meble pozostawić w zacienionym do wyschnięcia miejscu.

A może czas na nowe meble ogrodowe? Wszak odświeżenie balkonu, tarasu czy ogrodu wiąże się też z jego nowym wyglądem. W grę wchodzą nie tylko nowe rośliny, jak kwiaty czy drzewa. Stół, krzesła, a także nowe akcesoria jak poduszki czy koc sprawią, że nasze otoczenie będzie prezentować się zupełnie inaczej. Po nowe meble czy dodatki można zajrzeć do Leroy Merlin Polska we Wrocławiu lub w Mirkowie. Szeroki wybór, a także pracujący tam specjaliści z pewnością doradzą, co będzie dla nas odpowiednie.

Artykuł powstał przy współpracy Leroy Merlin Polska we Wrocławiu oraz Leroy Merlin Polska w Mirkowie.