Pszczoła omal nie doprowadziła do tragedii! Samochód roztrzaskał się na drzewie pod Złotoryją

i

Autor: hansbenn / CC0 / pixabay.com, mat. policji Pszczoła omal nie doprowadziła do tragedii! Samochód roztrzaskał się na drzewie pod Złotoryją

To się mogło źle skończyć!

Pszczoła omal nie doprowadziła do tragedii! Samochód roztrzaskał się na drzewie pod Złotoryją

2022-10-02 12:29

Jedna pszczoła o mały włos doprowadziłaby do ogromnej tragedii. I nie chodzi tutaj o użądlenie, które może mieć czasem poważne skutki. Z powodu małego owada doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Auto dosłownie roztrzaskało się na drzewie!

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, 27 września, na trasie Złotoryja - Jelenia Góra. Około godz. 14:00 policjanci ze Złotoryi otrzymali zgłoszenie dotyczące samochodu osobowego, który czołowo wjechał w przydrożne drzewo. Na miejsce przyjechał patrol drogówki.

Jak się okazało, kierujący jadąc od strony Złotoryi, na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze i czołowo uderzył w drzewo, następnie odbił się od niego, lądując na drugim pasie i poboczu. Za kierownicą rozbitego samochodu siedział starszy mężczyzna.

Pszczoła omal nie doprowadziła do tragedii! Samochód roztrzaskał się na drzewie pod Złotoryją

i

Autor: mat. policji Pszczoła omal nie doprowadziła do tragedii! Samochód roztrzaskał się na drzewie pod Złotoryją

Jak to się stało, że na prostej drodze, kierujący nagle stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo? Przyczyna okazała się dość nietypowa. Zawiniła bowiem... pszczoła.

- Jak się okazało, do tego zdarzenia przyczyniła się pszczoła, która wleciała do wnętrza auta - tłumaczy mł. asp. Dominika Kwakszys z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. - Kierowca w trakcie jazdy próbował ją przepłoszyć. Niestety kiedy jego uwaga był skupiona na pszczole całkowicie stracił panowanie nad tym co się dzieje na drodze.

Na szczęście 81-latkowi nic się nie stało i nie potrzebował pomocy medycznej. Finał mógł być jednak tragiczny. Policjanci apelują więc o szczególną ostrożność.

- Mając na uwadze to zdarzenie apelujemy do kierowców o ostrożność i czujność na drodze - dodaje mł. asp. Dominika Kwakszys. - Pamiętajmy, aby stale obserwować drogę i jej otoczenie. Jeśli chcemy, tak jak 81-latek przepłoszyć owada, zalecamy zatrzymanie pojazdu.

Sonda
Czy boisz się pszczół?
Uprawiał marihuanę, bo dobrze wpływała na kondycję jego pszczół
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE