QUIZ. Czwartkowy test z geografii ogólnej. Tak trudno jeszcze nie było!

i

Autor: pixabay.com QUIZ. Czwartkowy test z geografii ogólnej. Tak trudno jeszcze nie było!

Wynik 12/15 osiągną nieliczni

QUIZ. Czwartkowy test z geografii ogólnej. Tak trudno jeszcze nie było!

2023-03-30 5:00

Quiz z geografii w każdy czwartek na naszej stronie. Tym razem przygotowaliśmy dla Was test, który dla większości będzie sporym wyzwaniem. Znajdziecie w nim pytania zarówno z zakresu szkoły podstawowej, jak i wiele znacznie trudniejszych. Nawet wynik 12/15 będzie sporym osiągnięciem. Trzymamy za Was kciuki. Powodzenia!

Quizy z geografii często dotyczą jednej wybranej kategorii. Tym razem sprawdzimy waszą wiedzę ogólną z geografii, zarówno tej polskiej, jak i światowej. Zdobycie kompletu 15 punktów uda się tylko najlepszym. Reszta będzie musiała zadowolić się nieco niższym wynikiem. Do której grupy dziś traficie? Najwyższa pora podjąć wyzwanie i rozwiązać quiz z geografii. Mamy nadzieję, że dobrze sobie poradzicie. Trzymamy za Was mocno kciuki!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tak trudno jeszcze nie było! Wynik 12/15 osiągną nieliczni

Pytanie 1 z 15
Na której półkuli znajduje się zwrotnik Koziorożca?

Quiz to popularny rodzaj zabawy, który wymaga wysilenia szarych komórek. Ta forma rozrywki intelektualnej polega na wyborze poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie z kilku wariantów odpowiedzi. Należy pamiętać, że quizy często bywają podchwytliwe - nie mogą być za łatwe, aby zabawa była udana. Wynik uzyskany w quizie może być powodem do dumy, albo może motywować do poszerzania swojej wiedzy w danym temacie i dalszej nauki.