QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Wyspa, półwysep, a może rzeka? Dasz radę bezbłędnie rozpoznać po nazwie?

2021-04-01 6:00
Czwartkowy quiz geograficzny
Autor: pixabay.com Czwartkowy quiz geograficzny

To nie będzie łatwy quiz! Poradzą sobie TYLKO geograficzni eksperci. Zasada jest prosta - musimy doskonale znać nazwy mórz, jezior, zatok, gór, łańcuchów górskich, półwyspów, wysp, archipelagów a nawet terytoriów zależnych. Pytania są różnorodne niczym rzeźba terenu. Ważne, żeby znaleźć właściwą odpowiedź. Nasz czwartkowy quiz geograficzny dotyczy głównie nazw. Z pewnością będzie trzeba mocno sięgnąć pamięcią, aby zdobyć komplet punktów. Oto 20 pytań z geografii świata! Zapraszamy.

Czwartkowy quiz geograficzny to na naszym portalu już tradycja! Co tydzień zapraszamy Was do udziału w teście, w którym możecie sprawdzić swoją geograficzną wiedzę. Tym razem będziecie musieli przyporządkować właściwy termin do nazwy. Przykład? Bałtyk to...? Morze, jezioro czy rzeka? Oczywiście, że morze! I tak właśnie pytania w naszym dzisiejszym quizie. Będą one jednak trudniejsze niż wspomniany przykład! Dlatego musicie głęboko sięgnąć pamięcią do lekcji geografii. Mamy dla Was 20 pytań. Do dzieła! Powodzenia!

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Podróże - Meksyk
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE