Czwartkowy quiz geograficzny

i

Autor: pixabay.com Czwartkowy quiz geograficzny

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Wyspa, półwysep, a może rzeka? Dasz radę bezbłędnie rozpoznać po nazwie?

2021-04-01 6:00

To nie będzie łatwy quiz! Poradzą sobie TYLKO geograficzni eksperci. Zasada jest prosta - musimy doskonale znać nazwy mórz, jezior, zatok, gór, łańcuchów górskich, półwyspów, wysp, archipelagów a nawet terytoriów zależnych. Pytania są różnorodne niczym rzeźba terenu. Ważne, żeby znaleźć właściwą odpowiedź. Nasz czwartkowy quiz geograficzny dotyczy głównie nazw. Z pewnością będzie trzeba mocno sięgnąć pamięcią, aby zdobyć komplet punktów. Oto 20 pytań z geografii świata! Zapraszamy.

Czwartkowy quiz geograficzny to na naszym portalu już tradycja! Co tydzień zapraszamy Was do udziału w teście, w którym możecie sprawdzić swoją geograficzną wiedzę. Tym razem będziecie musieli przyporządkować właściwy termin do nazwy. Przykład? Bałtyk to...? Morze, jezioro czy rzeka? Oczywiście, że morze! I tak właśnie pytania w naszym dzisiejszym quizie. Będą one jednak trudniejsze niż wspomniany przykład! Dlatego musicie głęboko sięgnąć pamięcią do lekcji geografii. Mamy dla Was 20 pytań. Do dzieła! Powodzenia!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Wyspa, półwysep, a może rzeka? Dasz radę bezbłędnie rozpoznać po nazwie?

Pytanie 1 z 20
Wisła to nie tylko rzeka, ale także...

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Podróże - Meksyk