QUIZ. Jadalny, niejadalny czy trujący? Ten quiz o grzybach jest tylko dla prawdziwych znawców. Lepiej mieć 12/12

i

Autor: Beata Olejarka / Super Express QUIZ. Jadalny, niejadalny czy trujący? Ten quiz o grzybach jest tylko dla prawdziwych znawców. Lepiej mieć 12/12

QUIZ

QUIZ. Jadalny, niejadalny czy trujący? Ten quiz o grzybach jest tylko dla prawdziwych znawców. Lepiej mieć 12/12

2023-10-29 22:09

Grzybobranie to wspaniała, ale jednocześnie bardzo niebezpieczna rozrywka. Czasami jeden błąd może kosztować życie. Dlatego lepiej zbierać tylko te grzyby, których jesteśmy pewni, że są jadalne. Sprawdź, jak sobie poradzisz z odróżnianiem grzybów jadalnych od trujących. Tylko naprawdę wprawiony grzybiarz będzie w stanie uzbierać maksa w naszym quizie.

Grzyby jadalne i trujące - jak je odróżnić?

To umiejętność, którą powinien posiadać każdy grzybiarz: odróżnianie grzybów jadalnych od trujących. Niektóre gatunki są jednak do siebie bardzo podobne i łatwo się pomylić. Taki błąd może nawet kosztować życie! Dlatego przestrzegamy przed zbieraniem grzybów, co do których nie mamy pewności, że są jadalne. A grzybiarzy, którzy są pewni, że potrafią odróżnić grzyby jadalne od trujących, zapraszamy do sprawdzenia sił w naszym quizie poniżej. Lepiej nie popełnić błędu!

Czy ten grzyb jest jadalny? Nie możesz się pomylić!

Pytanie 1 z 12
Czy ten grzyb jest jadalny?
Grzyby jadalne i trujące - jak je rozróżnić

Quiz ze znajomości grzybów

Quiz to rodzaj zabawy, która polega na sprawdzeniu swojej wiedzy z jakiegoś tematu. W naszym quizie ze znajomości grzybów sprawdzamy, jak nasi czytelnicy radzą sobie z odróżnianiem grzybów jadalnych od trujących. Choć quiz należy traktować jako zabawę, uzyskany wynik może być powodem do dumy, albo może motywować do poszerzania swojej wiedzy w danym temacie i dalszej nauki.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ I ZOBACZ KALENDARZ GRZYBIARZA 2023