QUIZ. Matura WOS 2024. Sprawdź, czy zdasz egzamin z WOS-u. Osiągniesz 30 procent?

i

Autor: pixabay.com

Quiz maturalny

QUIZ. Matura WOS 2024. Sprawdź, czy zdasz egzamin z WOS-u. Osiągniesz 30 procent?

2024-05-10 4:30

Matura z WOS 2024. Zakres materiału na egzamin z wiedzy o społeczeństwie jest dość obszerny. Uczniowie muszą znać nie tylko sporo dat i faktów, ale także zasady funkcjonowania wielu instytucji oraz organizacji państwowych, politycznych czy społecznych. Oto nasz quiz z WOS-u. Sprawdź, czy dasz radę osiągnięć choćby 30 procent wymagane do zdania matury.

Matura 2024 z WOS-u odbędzie się w piątek, 10 maja 2024 roku. Egzamin maturalny z wiedzy o społeczeństwie zdaniem wielu uczniów do najłatwiejszych nie należy.

Jeśli jesteś ciekawy, czy masz szansę zdać maturę 2024 z WOS-u, rozwiąż nasz quiz. Znajdziesz w nim zadania z arkuszy CKE z poprzednich la, a także ogólne pytania z WOS. Uzbierasz 30% punktów? To naszym teście przynajmniej 5 poprawnych odpowiedzi!

QUIZ. Matura WOS 2024. Sprawdź, czy zdasz egzamin z WOS-u. Osiągniesz 30 procent?

Pytanie 1 z 15
Kto był więcej razy premierem?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Listen to "Państwo. Platon. Streszczenie, bohaterowie, problematyka" on Spreaker.