Krzysztof Kowalewski

i

Autor: SUPER EXPRESS Krzysztof Kowalewski

QUIZ. Największe role Krzysztofa Kowalewskiego. Pamiętasz je? Grał u Barei, Hoffmana i Forda

2021-02-07 13:39

Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lutego w Warszawie w wieku 83 lat. Polska kultura straciła wspaniałego artystę, znanego i uwielbianego przez publiczność za wybitne role, głównie komediowe. Pamiętacie je? Kowalewski zagrał w wielu znanych filmach, będącymi klasykami polskiej kinematografii. Aktor wystąpił u wielu znakomitych reżyserów, m.in. Stanisława Barei, Jerzego Hoffmana czy Aleksandra Forda. Jeśli pamiętasz filmy z udziałem Krzysztofa Kowalewskiego, weź udział w naszym quizie!

W wieku 83 lat zmarł Krzysztof Kowalewski. Wspaniały aktor komediowy, legenda polskiego kina i telewizji, zmarł 6 lutego w Warszawie. Kowalewski był odtwórcą ponad tysiąca ról w Teatrze Polskiego Radia. Najbardziej znany był jednak ze swoich ról filmowych, głównie komediowych. Jego talent doceniał mistrz polskiej komedii Stanisław Bareja, który wielokrotnie angażował Krzysztofa Kowalewskiego. Aktora można było również oglądać w produkcjach historycznych, na bazie klasyki polskiej literatury, a także serialach.

Krzysztof Kowalewski, w jednym z wywiadów, pytany o najważniejszą cechę w zawodzie aktora odparł: - Talent to jest coś, z czym się człowiek rodzi, albo nie. Załóżmy, że mówimy o aktorze utalentowanym. Wtedy niewątpliwie równolegle z talentem idzie pracowitość. Jeśli nie ma pracowitości, precyzji, to na dłuższą metę niewiele można osiągnąć.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nie żyje Krzysztof Kowalewski. Słowa żony łamią serce. Wielki cios dla polskiego kina

Najważniejsze role Krzysztofa Kowalewskiego. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Wynik 10/10 oznacza, że Krzysztof Kowalewski był jednym z twoich ulubionych aktorów. Sprawdź się!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tak wyglądały ostatnie chwile życia Ryszarda Kotysa. Był przerażony tym, co się z nim dzieje, to straszne

QUIZ. Największe role Krzysztofa Kowalewskiego

Pytanie 1 z 10
Krzysztof Kowalewski debiutował w jednym z najsłynniejszych filmów w historii polskiego kina. Chodzi o...
Ryszard Kotys nie żyje. Słynny Paździoch zmarł w wieku 88 lat