Quiz

i

Autor: Shutterstock

Sobotnia ortografia

QUIZ. Sobotnia ortografia. Arcytrudne słowa na literę "k". Kosmiczny poziom testu! Komplet punktów dla mistrzów ortografii

2023-04-15 5:00

Witajcie w cotygodniowym quizie sobotnia ortografia z se.pl! Tym razem przygotowaliśmy dla Was kolejny odcinek ortograficznych zmagań trudnych słów na daną literę alfabetu. Pora na literę "k". Słusznie domyślacie się, że poziom quizu sobotnia ortografia będzie kosmicznie trudny! Ale bez wyzwania nie ma nauki i zabawy, prawda? Zatem zapraszamy do rozwiązania!

Kuksaniec, kształt, krzak, kożuch, kąt, kontemplacja, konstytucja - trudnych słów na literę "k" w języku polskim nie brakuje. W naszym quizie sobotnia ortografia z se.pl, w cyklu trudnych słów na poszczególne litery alfabetu, wybraliśmy dwanaście wyrazów zaczynających się na literę "k". Sprawdzamy przy okazji waszą wiedzę z zakresu ortografii i pisownię: rz, ż, h, ch, u, ó, małą i wielką literą oraz pisownię wyrazów razem i osobno. Pamiętajcie jednak, że nasz quiz sobotnia ortografia z se.pl to zabawa, ale połączona z nauką, bo przecież zależy nam, aby pisać poprawnie. Nikt tutaj ocen nie wystawia, a w razie pomyłki, zawsze można go rozwiązać ponownie i poprawić swój wynik. Nie oznacza to jednak, że quiz jest prosty. Przeciwnie - jego poziom jest kosmicznie wysoki! Czytajcie uważnie pytania i odpowiedzi. Zawsze tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Sobotnia ortografia. Arcytrudne słowa na literę "k". Kosmiczny poziom!

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Wskaż poprawną pisownię: