QUIZ. Sobotnie dyktando ortograficzne. Tych błędów nie popełnia nawet 8-latek

2021-07-31 5:21
QUIZ. Sobotnie dyktando ortograficzne. Tych błędów nie popełnia nawet 8-latek
Autor: NeiFo/cc0/pixabay QUIZ. Sobotnie dyktando ortograficzne. Tych błędów nie popełnia nawet 8-latek

Zapraszamy do zmierzenia się z kolejnym dyktandem ortograficznym. Skala trudności jest tak dopasowana, że z pytaniami powinni sobie poradzić nawet uczniowie drugiej klasy szkoły podstawowej. A ile z lekcji języka polskiego pamiętają dorośli? Sprawdź, czy lepiej znasz ortografię, niż 8-latkowie. Powodzenia!

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE