QUIZ. Zdasz egzamin ósmoklasisty? Sprawdź, czy znasz odpowiedzi na te pytania

i

Autor: shutterstock QUIZ. Zdasz egzamin ósmoklasisty? Sprawdź, czy znasz odpowiedzi na te pytania

QUIZ. Zdasz egzamin ósmoklasisty? Sprawdź, czy znasz odpowiedzi na te pytania

2021-05-21 12:00

Egzamin ósmoklasisty 2021 zbliża się wielkimi krokami. We wtorek (25 maja) uczniowie przystąpią do egzaminu z języka polskiego, dzień później zmierzą się z matematyką, a w czwartek czeka na nich język obcy. Czasu na powtórkę zdobytej wiedzy jest więc coraz mniej. Przygotowaliśmy dla was quiz, w którym zebraliśmy pytania, jakie mogą pojawić się na egzaminie ósmoklasisty. Sprawdźcie, czy zdalibyście egzamin i zaproście do zabawy znajomych.

Egzamin ósmoklasisty 2021 rozpocznie się we wtorek (25 maja). W ciągu 3 dni egzaminów uczniowie będą musieli wykazać, czego nauczyli się w czasie nauki w szkole podstawowej. Czekają ich zadania z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Materiału jest dużo, a czasu na powtórkę coraz mniej. Przygotowaliśmy dla was quiz, w którym zebraliśmy pytania, jakie mogą pojawić się na egzaminie ósmoklasisty. Znajdziecie tu pytania z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Jeśli przygotowujecie się do egzaminu, będzie to dla was doskonała okazja, by sprawdzić, w jakim stopniu jesteście przygotowani do egzaminu ósmoklasisty. Jeśli podstawówkę macie już za sobą, możecie sprawdzić co zapamiętaliście z lat nauki.

QUIZ. Zdasz egzamin ósmoklasisty? Sprawdź, czy znasz odpowiedzi na te pytania

Pytanie 1 z 15
Oceń prawdziwość podanych stwierdzeń w odniesieniu do całego utworu „Quo vadis” (P - prawda, F - fałsz). 1. Neron i Petroniusz to postacie historyczne. 2. Prześladowanie chrześcijan to jeden z wątków historycznych w powieści Henryka Sienkiewicza.

Egzamin ósmoklasisty 2021 będzie wyjątkowy. Egzaminy odbędą się już w szkołach, w systemie stacjonarnym, jednak będzie na nich obowiązywał ścisły reżim sanitarny. Ze względu na pandemię koronawirusa i związaną z nią naukę zdalną, wymagania egzaminacyjne będą nieco zawężone w porównaniu do lat ubiegłych. Oznacza to, że w tym roku egzamin ósmoklasisty może okazać się nieco łatwiejszy, ze względu na mniejszy zakres materiału.