Remont na moście Szczytnickim. Potężne utrudnienia dla pasażerów MPK i kierowców

i

Autor: UM Wrocław Remont na moście Szczytnickim. Potężne utrudnienia dla pasażerów MPK i kierowców

Zmiany już od 6 listopada

Remont na moście Szczytnickim. Potężne utrudnienia dla pasażerów MPK i kierowców

2022-11-03 13:46

Remont torowiska na moście Szczytnickim oraz skrzyżowaniu alei Kochanowskiego z aleją Różyckiego rozpocznie się w niedzielę, 6 listopada. To oznacza duże utrudnienia dla mieszkańców Sępolna, Zalesia, Zacisza, a także dojeżdżających ulicą Kochanowskiego z Psiego Pola.

Chodzi o modernizacja 366-metrowego odcinka torowiska przy zjeździe z mostu Szczytnickiego do al. Różyckiego. Do tej pory MPK poprawiało stan torowiska fragmentami w czasie krótkotrwałych prac weekendowych. - Nie można było jednak przeprowadzić prac kompleksowych, bo w innych częściach miasta trwały ważne remonty. Teraz przyszedł czas na naprawę tego newralgicznego fragmentu. W torowisku część płyt betonowych się zapadła więc z naszego remontu skorzystają także poza tramwajami i autobusami też wrocławscy kierowcy - mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder.

Prace mają trwać 6 tygodni. W czasie remontu przez most Szczytnicki w kierunku Sępolna nie będą jeździły tramwaje. Autobusy i ich przystanki zostaną przeniesione na jezdnie samochodowe. Remont oznacza niestety także utrudnienia dla kierowców samochodów osobowych - jezdnie zostaną zwężone z dwóch pasów do jednego pasa w każdą stronę. Wyłączone z użytkowania zostanie również przejście dla pieszych prowadzące na perony. Przeniesione na czas remontu zostaną przystanki autobusowe (na wysokości Wrocławskiego Roweru Miejskiego - między ul. Parkową a al. Różyckiego). Przystanek autobusowy „Kochanowskiego” dla obu kierunków zostanie przeniesiony na jezdnię za skrzyżowanie alei Kochanowskiego z aleją Różyckiego.

Zmiany na liniach tramwajowych

Od niedzieli, 6 listopada 2022 roku, wprowadzone zostaną zmiany na trasach linii tramwajowych 9, 17 i 33. Zamiast nich pojedzie autobus za tramwaj 709.

Tramwaje 9 i 17 od skrzyżowania ulicy Sienkiewicza i Piastowskiej zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach przez ulicę Piastowską, plac Grunwaldzki, ulicę Skłodowskiej-Curie, most Zwierzyniecki i ulicę Mickiewicza do pętli „Sępolno”, a tramwaje linii 33 od Ronda Reagana pojadą w obu kierunkach przez ulicę Skłodowskiej-Curie, most Zwierzyniecki i ulicę Mickiewicza do Sępolna.

Na odcinku Sienkiewicza/Piastowska - Sępolno - Sienkiewicza/Piastowska przez Most Szczytnicki, aleję Kochanowskiego, ulicę Moniuszki, aleję Paderewskiego i ulicę Mickiewicza zostaną uruchomione kursy okresowej linii autobusowej nr 709, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

Na czas prowadzonych prac przystanek autobusowy „Kochanowskiego” dla obu kierunków dla autobusów linii D, 111, 116, 121, 131, 151, 241, 259, 709, 911 i 921 zostanie przeniesiony na jezdnię za skrzyżowanie alei Kochanowskiego z aleją Różyckiego.

Bilety jednorazowe i okresowe

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 9, 17 lub 33 będą mogli kontynuować podróż autobusem zastępczej linii okresowej 709 oraz autobusami linii D, 111, 121, 131, 151 na odcinku pl. Grunwaldzki - Kochanowskiego - pl. Grunwaldzki. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 9, 17 lub 33 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

  • autobusami zastępczej linii okresowej 709 na całym odcinku trasy;
  • autobusami linii D, 111, 121, 131, 151 na odcinku pl. Grunwaldzki - Kochanowskiego - pl. Grunwaldzki.
  • Pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.
Zaatakował kierowcą MPK Wrocław. Bił i kopał go na pętli autobusowej