Materiały prasowe

i

Autor: Materiały prasowe

Samochody, które nie szkodzą środowisku? Tak, to możliwe! Sprawdź ofertę marki Volvo!

2021-02-16 10:31

Czy można połączyć dbanie o środowisko z produkcją nowoczesnych samochodów? Okazuje się, że tak! Marka Volvo idzie z duchem czasu i prezentuje nowoczesne samochody, które nie tylko świetnie się prezentują, ale również nie szkodzą naszej naturze. Warto sprawdzić szeroką ofertę Volvo. Ta zaprasza na testy do swojego salonu.

Podsumowania roku 2020 pokazują, że marka Volvo, która nie odnotowała dużego spadku sprzedaży samochodów, idzie konsekwentnie w kierunku wytyczonym wiele lat temu - dbałości o środowisko naturalne przez dostosowanie się do przepisów emisji CO2. Od 2020 roku ich przekroczenie oznacza konieczność płacenia słonych kar.

Volvo Cars zmieściło się w wymaganych limitach. Nie byłoby to możliwe bez postawienia na technologiczną rewolucję już kilka lat temu. Począwszy od modelu XC90 drugiej generacji, Volvo zaczęło rezygnować z silników o pojemności większej niż dwa litry. To, co było szokiem w 2014 roku, dzisiaj okazuje się właściwie poczynionym założeniem. Rozwój hybryd plug-in od 2012 roku także się opłacił. Dzisiaj wszystkie modele Volvo są dostępne w wersji PHEV. Odważne odchodzenie od Diesla także budziło wiele komentarzy, ale w świetle nadchodzących norm emisji spalin to znowu wydaje się być kolejnym, logicznym krokiem. W 2020 roku klienci marki częściej decydowali się na wersje benzynowe i hybrydy, także te plug-in w porównaniu z rokiem poprzednim.

Teraz klienci Volvo mogą wybrać auto o tradycyjnym napędzie albo takie, które odzyskuje energię podczas hamowania i wspomaga konwencjonalny silnik (Mild-hybrid) lub jest doładowywane z gniazdka (Plug-in-hybrid). Volvo Cars dąży do tego, by hybrydy plug-in stanowiły w przyszłym roku 20% całkowitej sprzedaży.

Od października 2020 trwa produkcja pierwszego w pełni elektrycznego Volvo XCV40 Recharge. To pierwszy z kilku modeli elektrycznych. Dzięki tym autom Volvo zmniejszy emisję CO2 przypadającą na każdy samochód o 40% do 2025 roku.

W ciągu najbliższych pięciu lat Volvo Cars wprowadzi elektryczną odmianę każdego oferowanego modelu. Firma dąży do tego, by auta w pełni elektryczne stanowiły połowę jej sprzedaży już w 2025 roku. Drugą połowę będą stanowić hybrydy. Nazwa Recharge będzie zarezerwowana dla wszystkich aut ładowanych z gniazdka – tzw. pełnych elektryków oraz hybryd plug-in.

Wszystkie modele Volvo z napędem tradycyjnym i hybrydowym można testować w salonie Volvo-Car Wrocław-Bielany w Bielanach Wrocławskich. Dodatkowo do 20 lutego trwa kampania promocyjna. Oferta "Przedwiośnie" znajduje się na stronie salonu Volvo Car Wrocław-Bielany. Zapraszamy do kontaktu 71 722 10 00.

Artykuł sponsorowany.