Seryjny grafficiarz z Jeleniej Góry zatrzymany

i

Autor: materiały policji

Seryjny grafficiarz z Jeleniej Góry zatrzymany. Spowodował szkody na ponad 100 tys. zł

2021-06-18 16:29

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany mężczyzna podejrzany o malowanie graffiti na licznych budynkach w Jeleniej Górze. 35-latek w ciągu ostatnich 2 lat miał pomalować ok. 50 obiektów na terenie miasta, powodując szkody na ponad 100 tys. zł. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali seryjnego grafficiarza. Z ustaleń śledczych wynika, że 35-letni mieszkaniec Jeleniej Góry malował farbą m.in. elewacje budynków, lampy, mosty, skrzynki energetyczne i wiadukty. W ciągu ostatnich 2 lat pomalował ok. 50 obiektów na terenie całego miasta. Szkody, jakie w ten sposób wyrządził, oszacowano wstępnie na ponad 100 tys. zł.

- Na wszystkich obiektach pozostawiał swój podpis „SZTOS”. Mężczyzna twierdził, iż malowanie graffiti jest jego stylem życia - informuje podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają kolejnych pokrzywdzonych, a oni szacują poniesione straty.

Decyzją sądu 35-latek został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Upał we Wrocławiu