Śląsk Wrocław

i

Autor: Tomasz Golla

Śląsk Wrocław. Maćkowiak do Łodzi lub Opola, inni młodzi też mogą odejść

2021-01-18 13:28

Mateusz Maćkowiak, 19-letni lewy obrońca Śląska Wrocław, najpewniej zmieni barwy klubowe. Utalentowanym zawodnikiem zainteresowane są aż trzy zespoły z zaplecza Ekstraklasy. Barwy klubowe może zmienić także Adrian Łyszczarz i Sebastian Bergier.

Mateusz Maćkowiak to piłkarz, który uchodzi za spory talent, Do Wrocławia trafił wprost z akademii RB Lipsk, która słynie ze współpracy z młodymi zawodnikami. We Wrocławiu na razie nie gra prawie w ogóle: i nie mamy tu na myśli pierwszego zespołu, a drugi. 

Maćkowiak miał kłopoty zdrowotne, które nieco tłumaczą dlaczego zanotował tak mało występów. Bez wątpienia jednak jest to piłkarz, który w przyszłości może osiągnąć wysoki poziom sportowy.

O tym, że mamy do czynienia ze sporym talentem, niech świadczy zainteresowanie innych klubów. Chęć sprowadzenia Maćkowiaka wykazują trzy zespoły. Śląsk jest w stanie zgodzić się na odejście lewego defensora, choć zaznaczmy, że brane pod uwagę jest tylko i wyłącznie wypożyczenie. 

Z naszych informacji wynika, że Maćkowiaka kusi Widzew Łódź ŁKS Łódź oraz Odra Opole. Nie oznacza to jednak, że zawodnik na pewno opuści Wrocław.    

Na wypożyczenie mogą też odejść dwaj inni młodzi zawodnicy: Adrian Łyszczarz i Sebastian Bergier. W ich kontekście przewija się Sandecja Nowy Sącz. Tutaj jednak do konkretów daleko. Inna sprawa, że Śląsk może uznać, że jeden i drugi mają pomóc drugiej drużynie.