Śląsk Wrocław zagrał świetnie, ale ze słabym rywalem. Teraz na WKS czeka Legia Warszawa!

2020-06-15 11:36 MT
WKS Śląsk Wrocław - Lech Gdańsk: Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV na żywo!
Autor: Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl WKS Śląsk Wrocław - Lech Gdańsk: Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV na żywo!

Śląsk Wrocław, specjalnie się nie wysilając, odprawił ŁKS z bagażem 4 goli. Gdyby nasi piłkarze przycisnęli, to goli byłoby więcej. Mądrze jednak oszczędzali siły na drugą fazę sezonu. WKS zagra w grupie mistrzowskiej, a pierwszy mecz zagra z liderem - Legią, w dodatku w Warszawie.

Śląsk Wrocław jest na trzecim miejscu w Ekstraklasie i za ten wynik po 30 kolejkach należą się gratulacje dla całego zespołu. Cel minimum, czyli awans do grupy mistrzowskiej, został zrealizowany. A apetyty kibiców rozbudzone. Nie czarujmy się: Śląsk ma szanse na europejskie puchary i grzechem byłoby tej szansy nie wykorzystać.

W następnej kolejce czeka nas nie lada wyzwanie. Jedziemy bowiem do Warszawy, by zmierzyć się z Legią. A ta jest liderem i gra bardzo dobrze. Choć przypomnijmy, że w ostatniej kolejce poległa w meczu z Górnikiem Zabrze. To jasny dowód na to, że z warszawiakami można wygrać.

Jak będzie - przekonamy się w już w niedzielę, 21 czerwca.

Tymczasem wróćmy do niedzielnego meczu z ŁKS. Oprócz wyniku cieszy, że trener Lavicka wreszcie posłał w bój młodych zawodników. W tym sezonie nie zdarzyło się jeszcze, aby na raz występowało aż trzech młodzieżowców. W meczu z łodzianami na placu byli zaś: Bergier, Płacheta i Samiec - Talar. O ile Płacheta to zawodnik podstawowy i jeden z naszych najlepszych piłkarzy, o tyle pozostała dwójka dopiero zbiera doświadczenie, a taki mecz jak z ŁKS w tym kontekście był dla nich bezcenny.

Trudno krytykować trenera Lavickę, ale jeden z jego wyborów mocno zdziwił kibiców. Wpuścił na boisko Michała Chrapka, który najpewniej rozstanie się z drużyną po sezonie. A na ławce zostawił Damiana Gąskę. Trudno to zrozumieć, zwłaszcza, że młody zawodnik WKS jest zdrowy i pali się do gry...

Tak mieszka Robert Lewandowski!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj