Śmiertelne potrącenie pieszego na łączniku A4. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

i

Autor: Dolnośląska policja

Dramat pod Bolesławcem

Śmiertelne potrącenie pieszego na łączniku A4. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia

2022-12-01 9:35

Tragiczny wypadek na łączniku A4 z drogą gminną prowadzącą do miejscowości Szczytnica pod Bolesławcem. Pieszy został tam śmiertelnie potrącony przez samochód, którego kierowca odjechał z miejsca zdarzenia.

Śmiertelny wypadek na łącznicy A4

Do wypadku doszło w czwartek, 1 grudnia, na 56. km autostrady A4 na węźle LSSE Obszar Krzywa. Około godz. 7.30 na łączniku A4 z drogą gminą w kierunku miejscowości Szczytnica śmiertelnie został potrącony mężczyzna, mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.

- Patrol drogówki, który jako pierwszy pojawił się na miejscu podjął działania reanimacyjne. Następnie przekazał ofiarę służbom medycznym. Niestety mężczyzny nie udało się uratować – przekazała asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

Jak poinformowała, obecnie policjanci prowadzą działania, aby szczegółowo wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy został potrącony najprawdopodobniej przez pojazd ciężarowy. Zaplanowana została sekcja zwłok w celu ustalenia przyczyn obrażeń 71-latka i określenia udziału mieszkańca powiatu bolesławieckiego w tym wypadku – wyjaśniła.

Bolesławieccy funkcjonariusze szukają świadków zdarzenia, w wyniku którego zginął 71-latek. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Bolesławcu na numer telefonu 47 87 33 200 lub 201.

W związku z wypadkiem przez kilka godzin zajd i wjazd na A4 w kierunku Wrocławia był zablokowany. Policja wraz z patrolem drogowym blokowała łącznice. Obecnie ruch w tym miejscu odbywa się bez utrudnień.

Śmiertelny wypadek na rondzie Reagana