Śmiertelny wypadek w Ząbkowicach Śląskich

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Śmiertelny wypadek w Ząbkowicach Śląskich. Motocyklista zginął na miejscu

2021-07-12 8:20

Motocyklista zginął w wypadku, do którego doszło w niedzielę w Ząbkowicach Śląskich na Dolnym Śląsku. Prowadzony przez mężczyznę motocykl zderzył się na skrzyżowaniu z samochodem osobowym. Mimo kilkudziesięciominutowej reanimacji motocyklisty nie udało się uratować. Kierowca i pasażerka auta osobowego trafili do szpitala.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę (11 lipca) ok. godz. 12 na skrzyżowaniu ul. Kłodzkiej i drogi wojewódzkiej nr 382, czyli na małej obwodnicy Ząbkowic Śląskich. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że siedzący za kierownicą mazdy 50-letni mieszkaniec powiatu opolskiego skręcał w lewo z drogi wojewódzkiej w ul. Kłodzką. Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście, który nie zdążył wyhamować i uderzył w bok samochodu osobowego.

Motocyklista doznał bardzo poważnych obrażeń. Mimo trwającej kilkadziesiąt minut reanimacji nie udało się go uratować. Ranni zostali też kierowca i pasażerka mazdy. Aby wydostać kobietę z samochodu strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu. Kobieta została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala we Wrocławiu. Do szpitala trafił też kierowca mazdy.

Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Mrożący krew w żyłach film z wypadku na Bemowie. Kierowca nie zobaczył, że zabija kobietę.