śnieg

i

Autor: pixabay.com

ŚNIEG w Polsce już sypie! To będzie ZIMA STULECIA? [MAMY WIDEO]

2020-09-29 9:31

Pierwszy w tym sezonie śnieg w Polsce spadł w poniedziałek w Karkonoszach. Niewielkie jeszcze opady śniegu zauważono w okolicy Śnieżnych Kotłów. Płatki śniegu szybko stopniały, jednak wydaje się, że na zimę w górach nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

Początek jesieni przyniósł pierwsze opady śniegu w Karkonoszach. Karkonoski Park Narodowy opublikował w poniedziałek (28 września) film, na którym widać śnieg prószący w okolicy Śnieżnych Kotłów. Pierwszy w tym sezonie śnieg błyskawicznie stopniał, jednak wydaje się, że to wyraźny znak, że zima w górach zbliża się wielkimi krokami.

Jaka będzie zima 2020/2021?

Czy możemy w tym roku liczyć na śnieżną i mroźną zimę? Choć pierwszych poważniejszych opadów śniegu można spodziewać się już w październiku, nadchodząca zima w Polsce zapowiada się ciepło i łagodnie. Synoptycy przewidują, że zimowe miesiące będą przypominać te z ostatnich lat – mało śniegu i kilka stopni poniżej zera.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kiedy przyjdzie zima? Amerykańska prognoza pogody na zimę 2020/2021

Na prawdziwą zimę możemy liczyć w lutym. To wtedy, według meteorologów, jest największa szansa na duże opady śniegu i siarczyste mrozy.

Taka będzie pogoda jesienią