Sprzedał samochód swojej partnerki, a następnie ukradł go z powrotem

i

Autor: mat. policji

Sprzedał samochód swojej partnerki, a następnie... ukradł go z powrotem

2021-12-13 13:02

32-letni mężczyzna najpierw sprzedał samochód należący do jego partnerki, a następnie z powrotem go ukradł. Za swoje zachowanie 32-latek będzie teraz tłumaczył się przed sądem. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

32-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego sprzedał cudzy samochód. Warte ok. 18 tys. zł audi należało do jego partnerki. Aby je sprzedać, mężczyzna podrobił na umowie podpis swojej konkubiny. Nowy właściciel nie nacieszył się jednak zbyt długo samochodem. Auto nie spełniało jego oczekiwań, więc po pewnym czasie on również postanowił je sprzedać. Niestety, zanim do tego doszło audi zostało skradzione z jednego z parkingów na terenie powiatu kłodzkiego.

Sprawą kradzieży zajęli się policjanci z Kudowy-Zdroju. Jak się okazało, ogłoszenie o sprzedaży audi zauważył na portalu ogłoszeniowym 32-latek, który wcześniej je nielegalnie sprzedał. Dysponując oryginalnym kluczykiem do samochodu - ponieważ podczas sprzedaży nie przekazał go nowemu właścicielowi - przyjechał na teren powiatu kłodzkiego i ukradł samochód, który sam wcześniej sprzedał.

- Policjanci w wyniku pracy operacyjnej i dobrej współpracy z policjantami z Ostrowa Wielkopolskiego ustalili i zatrzymali podejrzanego o ten czyn 32-latka – poinformowała podinsp. Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. - Mężczyzna został zatrzymany na terenie swojego miejsca zamieszkania i przyznał się do sfałszowania podpisu na umowie oraz kradzieży samochodu.

Odzyskany samochód policjanci przekazali właścicielce, która dopiero od funkcjonariuszy dowiedziała się co naprawdę stało się z jej autem. O dalszym losie 32-latka zdecyduje sąd. Mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Sonda
czy zostałeś kiedyś okradziony?
Starsza kobieta została potrącona na pasach. Policja opublikowała drastyczne nagranie