Starsza kobieta została potrącona na pasach w Lubinie

i

Autor: mat. policji Starsza kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych w Lubinie

Starsza kobieta została potrącona na pasach. Policja opublikowała drastyczne nagranie

2021-12-13 11:21

83-letnia kobieta została potrącona przez samochód, gdy przechodziła przez przejście dla pieszych w Lubinie. Wypadek wyglądał naprawdę groźnie, a nagranie z miejsca zdarzenia policja postanowiła opublikować ku przestrodze innych uczestników ruchu.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na ul. Wyszyńskiego w Lubinie. Po godz. 16 przez oznakowane przejście dla pieszych przechodziła 83-letnia kobieta. Gdy zbliżała się już do środka jezdni z impetem wjechał w nią rozpędzony samochód osobowy, za kierownicą którego siedział 47-letnia mieszkanka Lubina. Piesza została przewieziona karetką do szpitala. Na szczęście - choć wypadek wyglądał bardzo groźnie - nie doznała poważniejszych obrażeń i po udzieleniu pomocy medycznej wróciła do domu.

Wypadek został zarejestrowany przez kamery monitoringu. Nagranie policja postanowiła opublikować ku przestrodze innych uczestników ruchu.

Policjanci po raz kolejny przypominają kierowcom, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, zobowiązani są zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na przejściu.

- Zważywszy na porę roku jaką mamy, szybko zapadający zmrok, mgły, opady deszczu czy śniegu, jedźmy ostrożnie i bezpiecznie zarówno dla siebie jak i dla innych osób - apeluje asp. szt. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Starsza kobieta została potrącona na pasach. Policja opublikowała drastyczne nagranie