Prace nad cyborgiem trwają już kilka lat. Na razie powstała ręka, ze sztucznymi mięśniami i skórą. Gdy wpisze się do komputera odpowiednie komendy, to ręka może pracować: podnosi i odkłada przedmioty.
Ale to dopiero początek. Bo plan jest taki, aby stworzyć całego cyborga, który będzie miał sztuczną inteligencję. Wtedy będzie mógł wykonywać najtrudniejsze, niebezpieczne zadania: pracować w kopalniach, pod wodą, czy w kosmosie. Lub, niczym najprawdziwszy Terminator, być wykorzystywany w wojsku. Ale nie tylko, bo Golem, o ile pozwoli mu na to inteligencja, zreperuje kran w domu, czy pozmywa naczynia. - Wszystko jest możliwe – mówi ze śmiechem Łukasz Koźlik.
Polecany artykuł:
Założenie jest takie, że Golem będzie się uczył nowych możliwości dzięki zamontowanej w nim kamerze, która będzie nagrywała ruchy człowieka.
Studenci rozwijają swój projekt hobbystycznie. I potrzebują wsparcia. Szukają przede wszystkim zdolnego programisty, który pomoże im w zakończeniu projektu. Chętni mogą skontaktować się z wynalazcami poprzez Politechnikę Wrocławską.