Świąteczne iluminacje pozostaną we Wrocławiu dłużej niż planowano

2021-01-13 7:58

Świąteczne iluminacje miały rozświetlać Wrocław do 10 stycznia. Miasto postanowiło jednak pozostawić je na ulicach do końca stycznia. Najdłużej, bo aż do Walentynek, udekorowany pozostanie Most Tumski, uważany powszechnie za most zakochanych.

Świąteczne iluminacje pozostaną na wrocławskich ulicach do końca stycznia. Początkowo ich demontaż miał się rozpocząć 11 stycznia. Władze miasta zmieniły jednak zdanie i przedłużyły termin ekspozycji świątecznych dekoracji do 31 stycznia. Dłuższy okres świątecznej ekspozycji to zasługa… epidemii koronawirusa i związanych z nią obostrzeń.

ZOBACZ: Iluminacja świąteczna we Wrocławiu już działa. Choinka na Rynku rozbłysła tysiącem świateł! [ZDJĘCIA]

Iluminacja na rynku we Wrocławiu

- Ponieważ spacery stały się jedyną ogólnodostępną i bezpieczną formą spędzania czasu, chcemy je uatrakcyjnić dalszą możliwością podziwiania iluminacji - informuje Ewa Mazur ze ZDiUM Wrocław. - Dla wielu z nas wieczorny spacer trasą świątecznych iluminacji jest w tym smutnym czasie jedyną rozrywką.

Najdłużej, bo aż do 14 lutego, pozostanie udekorowany Most Tumski, który jest powszechnie uważany za „most zakochanych”.

Jeszcze do końca stycznia podziwiać więc będzie można choinki na wrocławskim Rynku, Nowym Targu, Nowych Żernikach, Psim Polu oraz na pl. Grunwaldzkim. Oczy cieszyć będę też iluminacje na płycie Rynku, pl. Solnym, Ruskiej, Kiełbaśniczej, Odrzańskiej, Oławskiej, Kuźniczej, Świdnickiej oraz na placu Katedralnym. Jak zapewniają przedstawiciele miasta, wszystkie iluminacje są energooszczędne.

Czy znasz dawne nazwy ulic we Wrocławiu?

Pytanie 1 z 10
Aleja Karkonoska była kiedyś ulicą: