Iluminacja świąteczna we Wrocławiu już działa. Choinka na Rynku rozbłysła tysiącem świateł! [ZDJĘCIA]

2020-12-07 8:24

W Mikołajki, punktualnie o godz. 17, choinka na Rynku we Wrocławiu rozbłysła tysiącem kolorowych światełek, a wraz z nią cała świąteczna iluminacja w mieście. Świąteczne ozdoby będą cieszyły oczy wrocławian do 10 stycznia.

W niedzielę (6 grudnia) uruchomiona została świąteczna iluminacja we Wrocławiu. Punktualnie o godz. 17 choinka na Rynku rozbłysła tysiącem kolorowych światełek.

- Chciałbym, żeby te światełka w tym roku akurat były pewnego rodzaju symbolem - światełkami nadziei na to, że czas pandemii szybko przeminie – powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Iluminacja na rynku we Wrocławiu

Oprócz choinki na Rynku, świąteczne drzewka stanęły też na Nowym Targu i osiedlu Nowe Żerniki. Udekorowana zostanie też choinka, która rośnie przy ul. Dobrzyńskiej.

W tym roku iluminacja świąteczna we Wrocławiu będzie skromniejsza niż w latach ubiegłych. Kompozycje świetlne można podziwiać na płycie Rynku, na pl. Solnym, Ruskiej, Kiełbaśniczej, Odrzańskiej, Oławskiej i części ulicy Świdnickiej. Jak co roku iluminacje w kształcie gwiazd i płatków śniegu zawisły na słupach oświetleniowych oraz w formie przewieszek nad chodnikiem czy jezdnią.

Świąteczna iluminacja we Wrocławiu pozostanie włączona do 10 stycznia.