Lasery, muzyka i kolorowe iluminacje w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-12-19 11:42

Ogród Botaniczny we Wrocławiu zaprasza do baśniowego świata, wyczarowanego dzięki laserom, muzyce i światłu. Wielobarwne iluminacje, laserowe mappingi i nastrojowa muzyka będą czekać na gości ogrodu do połowy stycznia.

Od soboty (19 grudnia) w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu można podziwiać spektakularne pokazy świetlne. Po zmroku w ogrodzie pojawi się kolorowa iluminacja, a na elewacjach budynków realizowane będą laserowe mappingi liniowe oraz barwne pokazy laserów przestrzennych. Wśród kolorowo oświetlonych krzewów i drzew swoje umiejętności zaprezentują także wrocławscy artyści uliczni.

Iluminacje świetlne w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu

- To był dziwny i ciężki rok, chcielibyśmy choć na chwilę zaoferować sobie, wrocławianom i Dolnoślązakom odrobinę wytchnienia, świątecznej magii, czarów. Zapomnienia o koronawirusie. Przypomnienia, że świat wokół nas potrafi oczarować - mówi szef komunikacji Uniwersytetu Wrocławskiego, Tomasz Sikora. - Stąd pomysł całkowitej przemiany Ogrodu Botanicznego. To naprawdę będzie baśniowy „Tajemniczy ogród”. Magicznie oświetlony, pełen artystów, kuglarzy, iluzjonistów. Pełen światła i dźwięku.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Pokazy świetlne w ogrodzie przy Ostrowie Tumskim będzie można podziwiać 19 i 20 grudnia oraz od 26 grudnia do 17 stycznia (z wyjątkiem 31 grudnia) w godzinach od 17.00 do 21.00.

CENY BILETÓW:

  • Dzieci do lat 3 – bezpłatnie
  • Dzieci i młodzież do lat 18 – 10 zł
  • Dorośli – 25 zł
  • Osoby niepełnosprawne – 15 zł
  • Wrocławska Karta Dużej Rodziny – 5 zł od osoby