Sylwester we Wrocławiu

i

Autor: pixabay.com

Sylwester we Wrocławiu: Imprezy na Rynku nie będzie! Miasto zaprasza na „wielką domówkę”

2020-11-05 19:55

Sylwester we Wrocławiu w tym roku będzie inny niż do tej pory. Ze względu na epidemię koronawirusa nie będzie tradycyjnej zabawy sylwestrowej na Rynku. W zamian miasto zaprasza na „największą domówkę świata”.

To już jest pewne. W tym roku nie będzie tradycyjnej zabawy sylwestrowej na wrocławskim Rynku. Epidemia koronawirusa sprawiła, że władze miasta zmuszone były zrezygnować z imprezy, która od blisko 30 lat gromadziła w centrum Wrocławia tysiące osób. W zamian miasto zaprasza wszystkich wrocławian na wielką sylwestrową transmisję online. Na miejskich kanałach internetowych będzie można zobaczyć, jak w noc sylwestrową bawią się mieszkańcy Wrocławia i miłośnicy miasta z całego świata.

- Damy im szansę zorganizowania z nami „wielkiej domówki” - mówi Paweł Gołębski, reżyser wydarzenia. - Zaprezentujemy zdjęcia i filmy z ostatniego dnia i ostatniej nocy 2020 roku. Połączymy się z uczestnikami naszej domówki na żywo, zobaczymy jak bawią się tej nocy osoby publiczne. Znów zaprosimy wrocławian do współtworzenia wydarzenia, tak jak czyniliśmy to w ostatnich latach, lecz w formule jakiej wymaga ten szczególny czas.

Do wspólnego świętowania będzie mógł dołączyć każdy chętny. Wystarczy połączenie z internetem.

- Akcja „Sylwester Życia”, nie zastąpi w 100 proc. doświadczenia wspólnoty, która dzieliliśmy na wrocławskim Rynku, świętując i bawiąc się razem – mówi Radosław Michalski, dyrektor Biura Promocji Miasta. - Ale jest to alternatywa, która ma nam pozwolić cieszyć się sobą nawzajem i jednocześnie spędzić ten czas w domach, by czuć się bezpiecznie i zapewnić bezpieczeństwo innym. Wrócimy do klimatu dawnych domówek, jednocześnie zrobimy to razem.

Wrocławianie będą mogli łączyć się z prowadzącymi na żywo oraz wysyłać sylwestrowe zdjęcia i filmy z hashtagiem #SylwesterŻycia. Organizatorzy liczą, że uda się tego dnia zaprezentować różne formy spędzania czasu - gry planszowe, książki, filmy, kameralne zabawy z rodziną, nietypowe miejsca, przebrania czy autorskie występy muzyczne.

Napisy polskich pionierów na urzędzie we Wrocławiu