SZCZEPCIObus we Wrocławiu. Gdzie pojawi się w tym tygodniu?

i

Autor: MPK Wrocław

SZCZEPCIObus we Wrocławiu. Gdzie pojawi się przed świętami?

2021-12-21 17:33

SZCZEPCIObus, czyli mobilny punkt szczepień MPK Wrocław, będzie kursował po Wrocławiu niemal do samych świąt Bożego Narodzenia. Szczepionkę przeciwko COVID-19 będzie można otrzymać na Jarmarku Bożonarodzeniowym oraz przed Halą Stulecia.

W mobilnym punkcie szczepień MPK Wrocław, zwanym potocznie SZCZEPCIObusem, który od kilku miesięcy kursuje po ulicach Wrocławia, zaszczepiło się już ponad 10 tys. osób. W autobusie przerobionym na mobilny punkt szczepień, każdy chętny - bez zbędnych formalności - może zaszczepić się przeciwko COVID-19. W najbliższych dniach SZCZEPCIObus będzie można spotkać na Jarmarku Bożonarodzeniowym oraz przed Halą Stulecia.

HARMONOGRAM MOBILNEGO PUNKTU SZCZEPIEŃ MPK WROCŁAW

wtorek (21 grudnia):

  • 16:00 - 20:00 – Jarmark Bożonarodzeniowy (plac Solny)

środa (22 grudnia):

  • 16:00 - 17:30 – Jarmark Bożonarodzeniowy (plac Solny)
  • 18:30 - 20:00 - Hala Stulecia (ul. Wystawowa 1)

czwartek (23 grudnia):

  • 16:00 - 20:00 – Jarmark Bożonarodzeniowy (plac Solny)

W SZCZEPCIObusie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Nie trzeba się wcześniej umawiać ani rejestrować. Wystarczy mieć ukończone 18 lat i posiadać przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). W mobilnym punkcie szczepień podawane są także szczepionki Pfizer-BioNTech, z których mogą korzystać dzieci, które ukończyły 12 lat oraz osoby uprawnione do szczepienia drugą lub trzecią dawką.

SZCZEPCIObus to wspólna akcja miasta Wrocław, MPK Wrocław, Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego i dolnośląskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Partnerem medycznym akcji jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego.

Sonda
Czy jesteś zaszczepiony przeciw Covid-19?
Wrocław dostanie nowe tramwaje Pesa