SZCZEPCIObus we Wrocławiu. Gdzie pojawi się w tym tygodniu?

2021-09-14 13:13
SZCZEPCIObus we Wrocławiu. Gdzie stanie w najbliższych dniach?
Autor: MPK Wrocław

SZCZEPCIObus, czyli mobilny punkt szczepień MPK Wrocław, nie zwalnia tempa. W tym tygodniu autobus, w którym można zaszczepić się przeciwko COVID-19, pojawi się m.in. na Dworcu Głównym PKP i przed Katedrą.

SZCZEPCIObus kursuje po ulicach Wrocławia już od początku lipca. W autobusie przerobionym na mobilny punkt szczepień każdy chętny, bez zbędnych formalności może zaszczepić się przeciwko COVID-19. Z tej możliwości skorzystało już kilka tysięcy osób. Kolejna okazja do przyjęci szczepionki pojawi się jeszcze w tym tygodniu. W najbliższych dniach SZCZEPCIObus będzie można spotkać m.in. na turnieju piłki nożnej, pikniku historycznym i Dniu Odry.

HARMONOGRAM MOBILNEGO PUNKTU SZCZEPIEŃ MPK WROCŁAW:

Czwartek (16 września):

  • 12:00 - 19:00 – Dworzec Główny PKP (ul. Piłsudskiego 105)

Sobota (18 września):

  • 10:00 - 13:00 – Międzykulturowy Turniej Piłki Nożnej i Bezpieczny Powrót do Szkoły (Magnolia)
  • 13:30 - 16:30 – Dzień Odry (Bulwar Dunikowskiego)
  • 17:00 - 19:00 - Piknik Historyczny (gm. Wisznia Mała, Rogoż, ul. Parkowa 82)

Niedziela (19 września):

  • 9:00 - 15:00 – Katedra (Ostrów Tumski )

SZCZEPCIObus to wspólna akcja miasta Wrocław, MPK Wrocław i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Partnerem medycznym akcji jest Dolnośląskie Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi MEDINET. W mobilnym punkcie szczepień podawane są jednodawkowe szczepionki Johnson&Johnson. Zaszczepić się można bez wcześniejszego umawiania się, rejestracji czy spełnienia innych formalności. Trzeba mieć tylko ukończone 18 lat i posiadać przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport).

SZCZEPCIObus we Wrocławiu. Gdzie stanie w najbliższych dniach?
Autor: MPK Wrocław
Sonda
Zaszczepiłeś się już przeciwko COVID-19?
Dziecko zadławiło się lizakiem, życie uratował mu policjant
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE