Szczepionka na koronawirusa

i

Autor: pixabay.com

Szczepionka na koronawirusa. Gdzie będzie można się zaszczepić we Wrocławiu? [LISTA PLACÓWEK]

2021-01-05 14:03

Gdzie we Wrocławiu będzie można zaszczepić się przeciwko koronawirusowi? Pod koniec grudnia rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciwko COVID-19. Na początku zaszczepieni zostaną pracownicy służby zdrowia, ale już wkrótce będzie mógł to zrobić każdy z nas. Ministerstwo zdrowia opublikowało listę placówek, w których będzie można się zaszczepić. We Wrocławiu wyznaczono ponad 130 takich miejsc.

Szczepienia przeciwko COVID-19 rozpoczęły się w Polsce pod koniec grudnia. W pierwszej kolejności zaszczepione zostaną osoby należące do tzw. grupy zero, czyli pracownicy służby zdrowia. Zapisy na szczepienia dla osób spoza grupy zero mają ruszyć 15 stycznia. Obejmą one pensjonariuszy domów pomocy społecznej i podobnych placówek, seniorów powyżej 60. roku życia, pracowników służb mundurowych oraz nauczycieli i pracowników żłobków.

Jak umówić się na szczepienie?

Proces szczepień na koronawirusa w Polsce przebiega w czterech etapach:

  • rejestracja przez infolinię (989), u lekarza POZ, na dedykowanej stronie internetowej lub przez Internetowe Konto Pacjenta
  • zgłoszenie do punktu szczepień i kwalifikacja przez lekarza lub pielęgniarkę
  • szczepienie i obserwacja po sczepieniu
  • powtórzenie procesu (już bez rejestracji) po upływie 21 dni

Gdzie można się zaszczepić we Wrocławiu?

Szczepienia będą realizowane w przychodniach, szpitalach oraz u lekarzy samodzielnie prowadzących praktykę. Ministerstwo zdrowia ogłosiło listę placówek, w których będzie można zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Obecnie znajduje się na niej 491 placówek z województwa dolnośląskiego. W samym tylko Wrocławiu na chwilę obecną są 132 punky, w których będzie można się zaszczepić. Lista ma być na bieżąco aktualizowana na stronie ministerstwa zdrowia.

Lista wszystkich placówek z Wrocławia, wykonujących szczepienia przeciwko koronawirusowi znajduje się w poniższej galerii:

Szczepienia na koronawirusa w Polsce są dobrowolne, darmowe i dwudawkowe.

Sonda
Zrobisz to? Czy nie?
Szczepienia przeciw COVID-19 w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach