Justyna H. nie przyznaje się do winy

i

Autor: poniatowski.pl.tl - autorski serwis informacyjny/youtube.pl (screen) Justyna H. nie przyznaje się do winy

Szefowa dolnośląskiej ONR oskarżona przez prokuraturę. Chce by w jej sprawie wypowiedział się Zbigniew Ziobro

2016-07-15 19:53

Justyna H. została oskarżona o nawoływanie do nienawiści w czasie manifestacji przeciw islamizacji Europy i Polski 27 września 2015 roku na wrocławskim rynku. Krzyczała między innymi wtedy: "Nie pozwolimy, by islamskie ścierwo skrzywdziło naszych rodaków".

Koordynatorka Brygady Dolnośląskiej ONR nie przyznaje się do winy i odmówiła składania wyjaśnień - podaje TVN 24. Chce za to by Zbigniew Ziobro "objął stanowisko" w tej sprawie. Domaga się odpowiedzi na szereg pytań. Między innymi "na jakiej podstawie prawnej prokuratura uznaje za przestępstwo publiczne wypowiadanie się przeciwko islamistom i sprowadzaniu ich do Polski" czy jakie działania chce podjąć minister sprawiedliwości, by "wreszcie skończyć z praktyką szykanowania uczestników patriotycznych demonstracji przez Policję i prokuraturę" (cyt. za kierunki.info.pl).

Podczas manifestacji oskarżona mówiła miedzy innymi: "wiem, że dżihadyści utną mi głowę za to, że moim panem jest Jezus Chrystus, a nie Allah", "nie mają skrupułów", "wsadzimy ich na łódki i popłyną tam, skąd przypłynęli" oraz skandowała "od islamu Polska wolna".

Kim jest Justyna H.?

Justyna H. jest liderką ONR na Dolnym Śląsku, była kandydatką Ruchu Narodowego do Parlamentu Europejskiego. Słynny był wywiad, w którym nie umiała znaleźć odpowiedzi na to, czym miałaby się zajmować w tej organizacji.

Czytaj także: MPK Wrocław: Tu spotkasz kontrolera. Mamy najnowszy spis! [LISTA MIEJSC]